Головна » 2020 » Грудень » 3 » Збережімо ґрунти Буджацького краю
17:21
Збережімо ґрунти Буджацького краю


     Цього року державна установа «Інститут охорони ґрунтів України» вдруге проводить конкурс дитячих малюнків «Збережімо ґрунти рідної України», приурочений до Міжнародного дня ґрунтів.

     Метою конкурсу було привернення уваги до важливості ґрунтів як одного з найвагоміших компонентів продовольчої безпеки та здоров'я екосистем і життєво важливого джерела благополуччя людей; підтримка талановитих дітей, а також екологічне, естетичне і морально-етичне їхнє виховання.

     У вищезазначеному конкурсі взяв участь учень 9 класу Шевченківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 Кілійської міської ради Гуд Арсен, назва малюнку «Збережімо ґрунти Буджацького краю» (керівник роботи - учитель біології Лідія Павлівна Пилипенко).

     Опис малюнку:  в нашій зоні  ґрунти  - чорноземи  південні опідзолені . Розорані природні степи дуже вразливі до вітрової  ерозії: пилові бурі та суховії підіймають у  повітря той самий верхній родючий шар землі – грунт. Полезахисні лісосмуги утримують суховії ,затримують сніговий покрив,а отже і вологу. Тому вирубування дерев у лісосмугах- це злочин,який необхідно попередити і не допускати.

     На поверхні грунту цього літа  температура сягала до +35-400 С. Посуха знищила 70 % посівів озимих культур. Проблема, яка виникла в Буджацькому краї, катастрофічна. Сильні вітри та пилові бурі завдали великої шкоди ґрунту.

     У  грунті  недостатньо  було вологи, щоб колос міг взяти її звідти. Наявність вологи в метровому шарі -10 -15 міліметрів. Це майже нічого. Все, що  менше 40 міліметрів - точка в’янення рослини,- дізнався я від фахівців. 

     Колись   в українській    Бессарабії була потужна зрошувальна система. Штучний полив міг би  врятувати поля, але велика частина системи за останні десятиліття була знищена.

     Тому і нам, підростаючому поколінню, потрібно дбати про збереженню грунтів рідної України.      

     Чекаємо на результати.
         
     Відділ освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради (начальник Мергут С.І.), Комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Кілійської міської ради (в.о.директорки Єгорова Г.К.) складають подяку адміністрації (директорка Слободенюк Л.В), учительці біології – керівниці учнівської роботи – Пилипенко Л.П. Шевченківського ЗЗСО І-ІІІ ступенів № 2 Клійської міської ради за ефективну роботу з обдарованими учнями закладу загальної середньої освіти, залучення їх до участі у конкурсі  дитячих малюнків «Збережімо ґрунти рідної України», а також батькам учня за створення умов для розвитку обдарованої дитини.

Переглядів: 513 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Грудень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua