Головна » 2016 » Грудень » 28 » Система національно-патріотичного виховання в позашкільному навчальному закладі
09:43
Система національно-патріотичного виховання в позашкільному навчальному закладі
           Ураховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності,  обставини, пов’язані з російською агресією, все більше актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції.
Всі ці якості, а також розвиток фізичних і моральних якостей, виховання почуття колективізму, взаємодопомоги, набувають вихованці під час занять в спортивних секціях  Кілійської дитячо-юнацької спортивної школи.
           Згідно з річним планом роботи методкабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації 21.12.2016 року на базі Кілійської дитячо-юнацької спортивної школи (директор Скалецький В.І.) відбувся  районний семінар-практикум для директорів, заступників директорів, методистів позашкільних навчальних закладів на тему «Система національно-патріотичного виховання в позашкільному навчальному закладі».
           На початку семінару-практикуму директор спортивної школи
Скалецький В.І. презентував роботу свого закладу, який у травні 2015 року святкував 50-ти річний ювілей.
             Спортивними секціями охоплено 748 вихованців. Секції з футболу працюють в селах району: Шевченкове, Дмитрівка, Старі Трояни, Василівка; з баскетболу – в м. Вилкове (на базі Вилківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1); з боротьбі вільної – в м. Вилкове і в с. Дмитрівка.  Адміністрація та тренерський склад працюють у пошуках талановитих дітей для підготовки їх до спортивних змагань у складі команд міст Одеси,  Южного, Ізмаїла для виступу  на першості області та на Чемпіонатах України.
            З основними напрямами національно-патріотичного виховання, формами та методами роботи познайомили присутніх Загороднюк Євгенія В’ячеславівна, методист Кілійської дитячо-юнацької спортивної школи.
             В практичній частині районного семінару-практикуму учасники семінару були присутні на заняттях секції з боротьби вільної (тренер Єлисєєв Л.Л.) та спортивні змагання між двома командами, які на час змагань перетворилися в козацькі курині (тренер Владиченко П.Г.).
        Виховну роль для сучасної молоді повинно нести бажання оволодіння мистецтвом єдиноборств в Україні. Деякі  елементи боротьби увійшли в основу танцю гопака. В сучасному вигляді гопак складається зі специфічних прийомів: «голубці», «пістоль», «тинки», «розніжка», «шулік». Виховання таких прийомів потребує від виконавця гнучкості, блискавичної реакції, координації рухів. Тому на занятті вихованці відпрацьовували різні вправи, а також продемонстрували деякі прийоми боротьби.
           Відомо, козак – це лицар, мужній громадян, який добре знає свою історію, своє коріння.
           В Запоріжському війську існував спецпідрозділ – пластунський курінь.           Для перевірки новобранців існували випробування щодо прийому до куреня.           Пластуни повинні були виявляти ініціативу, прийоми та навички,які отримали при підготовці: прийоми рукопашного бою, орієнтування на місцевості, знання інших мов, різноманітних хитрощів, стрільба на слух та витривалість під час переходів.
 Тому команди «Загартовані»  та «Новобранці» мали можливість позмагатися у дев’яти випробуваннях ( стільки порогів було колись на Дніпрі):«Стрибки у мішках», «Перетягування канату», «Порятунок побратима», «Кращий стрілець», «Перенесення колоди», «Пластуни», «Спритні та гнучкі», «Лава на лаву».
          Кожний вид змагань супроводжувався історичним фактом із життя козацтва або питанням з історії козацтва: кого вважали найкращими товаришами, як називалися козацькі судна, чому команди повинні пройти дев’ять випробувань. Згадали вихованці прислів’я про дружбу між козаками.
          Під час проведення спортивних змагань вихованці показали силу і витриваліст, стійкість і спритність, справжні якості своїх пращурів.
          Команда-переможець була нагороджена солодким  призом – тортом, прикрашеним українською символікою: прапором, гербом, українськими рослинами-символами: калиною, вербою.
          Відділ освіти та молодіжної політики райдержадміністрації (начальник Мергут С.І.) складає подяку адміністрації, тренерам за практичну спрямованість та високий рівень  семінару-практикуму.
 
Переглядів: 149 | Додав: 111111 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Грудень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua