Головна » 2018 » Квітень » 4 » Самостійна робота учнів  у контексті розвивального навчання на уроках історії
14:10
Самостійна робота учнів  у контексті розвивального навчання на уроках історії

    Відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики  райдержадміністрації  28 березня  2018 року на базі Вилківського НВК «ЗОШ І-ІІІст.-  ліцей» (директор Соловйова А.Г.) відбувся    районний семінар - практикум для вчителів предметів суспільно гуманітарного спрямування за темою «Самостійна робота учнів  у контексті розвивального навчання на уроках історії.»

      У роботі семінару брали участь методист методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики Горбан Д.Я.  та вчителі історії  та правознавства з 10 закладів загальної середньої освіти  району.

      Метою  семінару  було ознайомити вчителів предметів суспільно гуманітарного спрямування ЗЗСО району з  методами активізації самостійної пізнавальної діяльності учнів на уроках історії для створення сприятливих умов взаємодії учителя і учня, з  досвідом роботи  вчителів історії та правознавства  Симоненкової Світлани Володимирівни та Зябкіної Катерини Юріївни, а також адміністрації Вилківського НВК «ЗОШ І-ІІІст.  – ліцей» з даного питання.

      Ще великий педагог К.Д. Ушинський висловив думку, яка і нині є найважливішою для теорії і практики навчання: «Слід постійно пам’ятати, що треба передавати учневі не тільки ті чи інші знання, але й розвивати в ньому бажання і здатність самостійно, без вчителя, засвоювати нові знання».

       Активізація самостійної пізнавальної діяльності учнів – це керівництво процесом самостійного навчального пізнання за допомогою педагогічно обґрунтованої цілісної дидактичної системи, яка спрямована на створення сприятливих внутрішніх мотивів навчання та зовнішніх умов взаємодії вчителя і учня з метою високоякісного засвоєння системи знань, формування творчої активності як якості особистості.

        Різноманітні методи розвитку самостійної пізнавальної діяльності учнів було  продемонстровано  присутнім вчителям  історії та правознавства   на  цікавому, інтерактивному уроці  історії  Світлани Володимирівни за  темою  «Пилип Орлик – гетьман у вигнанні» у 8 класі та на не менш цікавому засіданні історичного клубу учнів 10 класу  під керівництвом молодого фахівця Катерини Юріївни за темою «Богдан Хмельницький: політик, дипломат, полководець».

     Протягом усього уроку учні Світлани Володимирівни  не лише  демонстрували свої історичні знання про життя і діяльність видатного, великого патріота України, гетьмана Пилипа Орлика, а  і показували свої навички роботи в групах, у парах при роботі з оригіналами історичних документів, з контурною картою. Учні вдало проводили  історичну паралель і порівняння сучасної Конституції України з Конституцією Пилипа Орлика.  

      Неможна не відмітити музичні та ігрові моменти уроку. Учні із задоволенням  брали участь у грі «Розімни м’язи», одягали козака та козачку, декламували діалоги, відгадували музику до української пісні та співали її.

       Катерина Юріївна на  засіданні історичного клубу учнів 10 класу  показала, як навчити дітей вести дебати та дискусію, висловлювати свою думку, надавати аргументи, ставити запитання опоненту та давати влучні відповіді на поставлені запитання, а вчителю лише координувати роботу учнів.

      При обговоренні відкритого уроку та засідання історичного клубу  учасники семінару відмітили  високі теоретичний і методичний рівні  вчителів історії та правознавства Вилківського НВК «ЗОШ І-ІІІст. – ліцей», зазначили насиченість та різноманітність заходів, особливу взаємодію вчителя і учнів, високу зацікавленість та самостійну пізнавальну діяльність учнів. Відмітили  велику організаційну  роботу вчителів, вміння формувати компетенції учнів та розвивати  критичне мислення, відстоювати свою позицію.

     Відділ освіти та молодіжної політики райдержадміністрації (начальник Мергут С.І.) складає подяку адміністрації  Вилківського НВК «ЗОШ І-ІІІст. –ліцей» (директор Соловйова А.Г.) за  сприяння щодо організації та проведення районного семінару  та  вчителям історії та правознавства Вилківського НВК «ЗОШ І-ІІІст.- ліцей» за ефективність проведення районного  семінару – практикуму  для вчителів предметів суспільно – гуманітарного спрямування.

Переглядів: 55 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua