Головна » 2017 » Березень » 31 » Розвиток творчих здібностей і навчальних можливостей учнів на уроках української мови, літератури та в позаурочний час
13:22
Розвиток творчих здібностей і навчальних можливостей учнів на уроках української мови, літератури та в позаурочний час

        Згідно з річним планом роботи методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації 16 березня 2017 року на базі Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (директор Шустова І.Б.) відбувся районний семінар-практикум для вчителів української мови та літератури на тему «Розвиток творчих здібностей і навчальних можливостей учнів на уроках української мови, літератури та в позаурочний час».

Учасникам районного семінару-практикуму було запропоновано урок української мови в 6 класі, української літератури в 5 класі та літературний вечір  (учні 9 – 11кл.).

        Урок української літератури в 5 класі на тему «Картини довколишнього світу, природи в поезіях Шевченка» був проведений Левченко В.І., учителем української мови та літератури вищої кваліфікаційної категорії, звання «старший учитель», керівником шкільного МО вчителів філологічного циклу Завдяки інсценізації учитель майстерно ввела учнів у світ дитинства Тараса Шевченка. Упродовж уроку діти з’ясували, що поезії дуже близькі й зрозумілі їм через прекрасні описи природи. За допомогою відеопоезії «За сонцем хмаронька пливе» учні вчилися виразно декламувати вірш. Завдяки ряду випереджувальних завдань учні дізнались, що Тарас Шевченко як художник займає одне з найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві, а поезія «Садок вишневий коло хати» це ще й пісня,  яку заспівали троє дівчаток.  Левченко В.І. презентувала проект «Шевченко очима шевченківців», робота над яким сприяла розвитку навичок критичного мислення, творчої уяви. Учитель вчила учнів відтворювати настрої пейзажної поезії, описувати власні відчуття, викликані художнім словом, виразно читати поезії, знаходити в них художні засоби.

Урок української мови в 6-ому класі на тему «Усний твір-оповідання за жанровою картиною» був проведений Решетник Г.Д., учителем вищої категорії на належному  науковому і методичному рівні. Обрані шляхи досягнення мети,комплекс прийомів,завдань сприяли реалізаціі поставленої мети:засвоїти різновиди живопису,удосконалювати навички аналізувати твори живопису,вчити школярів "читати" жанрову картину,удосконалювати культуру усного та писемного мовлення,виховувати любов до рідної мови,пошану до історіі та культури свого народу. Разом з вчителем учні поринули в далеку добу козаччини, яка уславилась не лише в піснях, переказах, легендах.Цей історичний період і досі цікавить митців: письменників, музикантів, кінорежисерів, художників. На уроці працювало дві творчі групи:"Дослідники" і "Мистецтвознавці".Група мистецтвознавів демонструвала репродукції творів живопису,графіки, скульптури. А Кузьміченко Анна представила власні малюнки ,які виконані на високому художньому рівні.Учні з цікавістю слухали аудіозапис листа козаків турецькому султану,а також співомовку Степана Руданського, яку майстерно прочитав Бондаренко Назар.

      Складаючи твір-оповідання за картиною  Іллі Рєпіна "Козаки пишуть листа турецькому султану", учні ознайомились з життям козаків, дізналися про козацькі звичаї, одяг, зброю. Наприкінці уроку учні підвели підсумки, узагальнили та систематизували інформацію про те, що нового дізналися на уроці, що повторили.

Після уроків до актової зали школи на літературний вечір «Любові всевишній присвячується» гостинно запросили вчителі Голощак О.В. (вища кваліфікаційна категорія, «учитель-методист»), Кутас Т.О. (вища кваліфікаційна категорія)  та учні 9-11 класів. Атмосфера залу, пісня «Ой у вишневому саду» повернули всіх у роки юності та налаштували на світле та високе почуття любові. Адже метою заходу було сприяти вихованню в учнів почуття кохання, вірності, шляхетності у стосунках. Театралізовані сценки, монологи відтворили переживання закоханих Ганни Закревської та Тараса Шевченка, Ольги Рошкевич та Івана Франка, Лесі Українки та Сергія Мержинського. Учні декламували вірші, виконували ліричні пісні. Родзинкою літературного вечора стало виконання пісні "Так ніхто не кохав" під акомпанемент гітари Репецького Давила, учня 9 класу. Літературний вечір закінчився вальсом закоханих у виконанні учнів 10 класу.

       Відділ освіти та молодіжної політики райдержадміністрації (начальник Мергут С.І.) складає подяку адміністрації, учителям загальноосвітнього навчального закладу за високий рівень та практичну спрямованість районного семінару-практикуму.

Переглядів: 105 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua