Головна » 2017 » Грудень » 18 » Про термінові заходи щодо запобігання спалаху на кір, паротит та скарлатину
17:09
Про термінові заходи щодо запобігання спалаху на кір, паротит та скарлатину

     За інформацією спільного листа  Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 08.09.2017 № 05.2/24166/1/11-9057 на сьогодні в Україні спостерігається спалах захворювань на кір, зокрема є два смертельні випадки. Захворюваність в Івано-Франківській області - 637 випадків, Одеській - 526 випадків, Тернопільській  - 66 випадків. Ріст захворюваності на кір відбувається в основному за рахунок дитячого населення, кількість захворілих дітей в поточному році в Одеській області склала 350 (66% від усіх захворілих) осіб.

    Ураховуючи, що ризик масового поширення інфекцій збільшується та були зареєстровані випадки захворювання на кір у дитини ДНЗ ясел-садка «Топольок» с. Шевченкове та учня  Шевченківської ЗОШ №2, захворювання на паротит у дитини ДНЗ ясел-садка «Зірочка» с. Ліски, з метою запобігання розповсюдження захворювань на кір, скарлатину та паротит 18 грудня 2017 року відбулася нарада під  головуванням в. о. голови райдержадміністрації Дамаскіна М.В., за участі головного лікаря ЦРЛ Мінчева В.І. , головного лікаря КРЦ ПМСД  Степаненко Л.І., заступника головного лікаря КРЦ ПМСД з охорони дитинства та материнства Зіневич Р.А. та головного спеціаліста відділу освіти та молодіжної політики Клєвак Н.С., де було прийнято рішення щодо необхідності проведення негайних заходів з запобігання захворювання на кір, скарлатину та паротит. На виконання зазначеного рішення, з метою запобігання розповсюдження захворювань, був виданий наказ відділом освіти та молодіжної політики від 18.12.2017 № 364 «Про термінові заходи щодо запобігання на кір, паротит та скарлатину». Наказом надані завдання керівникам закладів освіти вжити негайних та термінових заходів:

  1. Терміново забезпечити перевірку медичними працівниками закладів медичних карток дітей щодо наявності інформації про щеплення від кору, скарлатини та паротиту.
  2. Скласти список учнів (дітей), у яких відсутні зазначені профілактичні щеплення .
  3. Терміново надати зазначені списки до відділу освіти та молодіжної політики та до Кілійського районного центру первинної медико-санітарної допомоги (головний лікар Л.І.Степаненко) до 15:00 години 19 грудня 2017 року.
  4. Терміново, протягом тижня, провести санітарно-освітню роботу серед батьків, у дітей яких відсутні щеплення, зокрема провести позапланові збори батьків. На збори запросити спеціалістів Кілійського районного центру первинної медико-санітарної допомоги (контактна особа – заступник головного лікаря КРЦ ПМСД з охорони дитинства та материнства Зиневич Р. А., тел. 0677282682).
  5. У випадку надходження до навчального закладу рішення лікарсько-консультативної комісії про заборону відвідування дитиною навчального закладу, у якої відсутні профілактичні щеплення, терміново вживати заходів щодо переведення цієї дитини на індивідуальну форму навчання.
  6. Негайно повідомляти відділ освіти та молодіжної політики про випадки інфекційних захворювань (кір, паротит, скарлатина та ін.) учнів (дітей) за тел. 4-01-41 Смирновій Ганні Анатоліївні.
  7. В термін до 22 грудня 2017  року проінформувати відділ освіти та молодіжної політики (інженера ГЦГО Смирнову Г. А.) про виконання цього наказу.

Відділ освіти та молодіжної політики звертається до всіх батьків, у дітей яких відсутні профілактичні щеплення, та просить сприяти у боротьбі з інфекційними захворюваннями та надати згоду на проведення заходів з імунізації аби не наражати в першу чергу свою дитину на небезпеку, а також оточуючих.

Звертаємо увагу, що вирішення питань про відвідування дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів дітьми, що не мають обов’язкових профілактичних щеплень, вирішується індивідуально лікарсько-консультативною комісією територіального лікувально-профілактичного закладу з урахуванням епідеміологічної обстановки, стану здоров’я дитини та вакцинального статусу.

Переглядів: 289 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua