Головна » 2017 » Лютий » 3 » Права людини крізь призму сучасності
09:11
Права людини крізь призму сучасності
       З метою сприяння реалізації Національної стратегії з прав людини та Всесвітньої програми освіти в сфері прав людини з метою поширення інформації про права людини, розвитку зацікавленості щодо актуальних питань в сфері прав людини, виявлення та стимулювання творчо обдарованої учнівської молоді, зацікавленої у правозахисній діяльності, формування в українському суспільстві поваги до гідності людини Українська Гельсінська спілка з прав людини у вересні-грудні 2016 року проводила Всеукраїнський конкурс учнівських есе «Права людини крізь призму сучасності». 
     На конкурс надійшло 300 робіт з 22 регіонів України, в тому числі і есе  Ногай Вікторії, учениці 9-го класу Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.№3-ліцей» (вчитель-консультант Орищак О.О.).
    Приємно відзначити, що Вікторія стала призером Всеукраїнського правового конкурсу, про що свідчить отриманий нею  Диплом від його організаторів, які також надіслали і Подяку вчителю правознавства Олені Олегівні Орищак.
     Такі конкурси цінні тим, що дають змогу побачити і почути сприйняття і особисте ставлення до цінностей і стандартів прав людини саме молодого покоління, тим, хто будуватиме наше майбутнє, а також визначити рівень викладання правової проблематики у загальноосвітніх навчальних закладах, адже, як сказала лауреат Нобелівської премії миру 2014 року Малала Юсуфзаї, молода пакистанська студентка, яка стала на захист своїх прав:  «…. одна книга, одна ручка, одна дитина і один вчитель можуть змінити світ». 
    Пропонуємо Вашій увазі конкурсну роботу Ногай Вікторії:
Права людини…Призма сучасності.
«Нещасна та країна, яка потребує героїв» 
  Б. Брехт 
     Призма сучасності… Яка вона? Ще 10 років тому вона була міцною, надійною, сповненою впевненості. Сьогодні ця призма дала тріщину, яка мов павутиння розповзається по Землі. В деяких місцях утворюються великі дірки, мов рани. Крізь таку призму мало чого видно, а іноді вона викривляє дійсність.
     Не дивлячись на велику кількість організацій по захисту прав людей, кожен день на планеті Земля помирають люди через те, що порушуються їх права. Люди змушені мігрувати до інших країн, оскільки в рідній через бойові дії неможливо жити. Агресивна зовнішня політика деяких країн світу стала причиною неспокою в правовому суспільстві.
     Сьогодні Україна намагається створити «нове суспільство», для якого дотримання прав людини – це невід’ємна складова розвитку цивілізації. Але кожен день в моїй країні іде війна. Кожен день в моїй країни порушується найголовніше право людини – право на життя. Ось вона – призма сучасності українського народу.
     Моя Україна потребує героїв. І це не воїнів, які будуть палко захищати та боронити свою Батьківщину. Україні потрібні герої – політики. Люди – лідери, здатні приймати вольові рішення, робити все для побудови «нового суспільства». Але сьогодні ми лише на початку шляху. Нам знадобилось 25 років, щоб зрозуміти, що лише через дотримання прав людей можна побудувати правове суспільство.
     Протягом останніх десятиліть в українському суспільстві відбуваються суттєві зміни щодо осмислення понять «правове суспільство», «права та свободи людини». Стало зрозумілим, що необхідно змінювати недосконалу нормативно – правову систему України, а починати з Конституції. Центром Разумкова було здійснено експертне опитування з метою з’ясування погляду експертів щодо оцінки тих змін у Конституції, які безпосередньо стосуються захисту прав людини.
     Серед експертів наявною є підтримка збереження в тексті Конституції положень, які вимагають поваги до гідності людини, а також про право на працю, на охорону здоров’я, на житло, на освіту. На думку більшості експертів, обмеження свободи слова з міркувань моралі – недопустиме. Експертна думка схиляється до викладення в тексті Конституції основних прав і свобод людини.
     Призма сучасності… Ось така вона сьогодні, але може бути зовсім інакшою завтра. Це вже залежить від нас – молодих дівчат та хлопців, які навчаються в школі.
А поки що, моїй країні потрібні герої…
Переглядів: 682 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Лютий 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua