Головна » 2014 » Лютий » 6 » Осередок освіти і виховання
12:32
Осередок освіти і виховання


      Кожний  загальноосвітній навчальний заклад має свою історію створення  та існування, своїх талановитих педагогів та учнів.  Думка про створення музею, в якому  будуть висвітлюватись всі найяскравіші сторінки життя   школи виникла  в  Алли Георгіївни Соловйової давно,  а почала  реалізовуватись, коли директор підписала наказ «Про створення музею історії школи».

       «Дайте мені музей, і я його заповню» - так колись сказав відомий іспанський художник та скульптор Пабло Пікассо. Ці слова можуть стосуватися  як самої  Алли Георгіївни, яка стала не лише ініціатором , але й активним організатором  творення шкільного музею, так і всього   колективу, для членів якого  вивчення історії  рідного закладу стало справою конкретною, об’єднавши   зусилля та енергію всіх учасників навчально-виховного процесу – учнів, педагогів, батьків. 

       В листопаді 1996 року - в день 25-річчя школи -  музей відкрив свої двері для перших відвідувачів і за 17 років свого існування   став справжнім осередком освіти   і виховання, який сприяє формуванню в молодого покоління національної свідомості, забезпеченню єдності поколінь, сприяє формуванню у школярів любові до рідної школи, її історії, до її традицій.   

       Керівник музейного зібрання – педагог-організатор  Юріна Марина Костянтинівна,  впевнена, що участь в організаційній роботі музею та ознайомлення із зібраними матеріалами збагачують соціальний досвід учнів, сприяють формуванню інтересу до навчання та вихованню пошани до вчительської праці і, з рештою, допомагають в роботі з професійної орієнтації старшокласників, не дивно, що із 53 вчителів школи - 20 (!) -  її випускники. «Музей допомагає   ніколи не забувати, чим цінна наша школа: дружбою, взаєморозумінням, щирою повагою до тих, хто починав та продовжує творити історію нашої школи»,- впевнена Марина Костянтинівна.

      Сьогодні музей історії Вилківського НВК має свідоцтво про відомчу реєстрацію та належить до музеїв історичного профілю, що накладає на його роботу особливий відбиток, адже тут висвітлено практично всю (більш як 40-річну) історію навчального закладу, зібрано багатий матеріал про життєві долі вчителів і випускників. У фондах музейного зібрання налічується більш як 240 експонатів. Серед них – фотографії  випусків, щоденники цікавих справ класів, випуски шкільної газети «Шкільне життя», яка випускається з 2001 року,  фотографії вчителів – учасників Великої Вітчизняної війни, а також учнів, які є гордістю школи та мають  різні нагороди (кубки, медалі): за успіхи у вивченні певних предметів, за участь у мистецьких,спортивних заходах,  тощо. Є в музеї і експонати, які відтворюють атмосферу класної кімнати певного періоду, наприклад, стара парта, чорнильниці, ручки з пером, учнівські зошити та табелі успішності ще з часів перших років створення закладу. Висвітлено також і діяльність піонерської та комсомольської організацій, символіка яких теж представлена в музеї.

    Усі матеріали, зібрані у ході пошукової роботи - шляхом листування з колишніми випускниками, які живуть за межами міста Вилкового, зустрічей із  ветеранами-педагогами та тими, хто колись навчався в школі. В музеї створено 8 експозицій   - «Минуле та сучасне школи», «Медалісти – гордість нашої школи», «Рекорди школи», «Сторінки Великої Вітчизняної», «Вчителі-ветерани», «Вітаємо нашу школу», «Шкільне життя –дзеркало буднів і свят нашої школи», «Вчителі – переможці обласних та районних конкурсів».  

     В кінці 2013 року матеріали щодо діяльності шкільного музею були представлені  для участі в ІІ (обласному) етапі огляду музеїв історії навчальних закладів і  на підставі висновків журі було прийнято рішення відмітити  музейну роботу  Вилківського НВК та  нагородити колектив закладу грамотою Одеського обласного гуманітарного центру позашкільної освіти та виховання за організацію, розвиток  та цілеспрямовану, системну, творчу роботу шкільного музею.

Переглядів: 300 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Лютий 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua