Головна » 2017 » Травень » 23 » Національно-патріотичне виховання учнів на уроках російської мови
09:34
Національно-патріотичне виховання учнів на уроках російської мови
 

                                                                Кожен учитель повинен домогтися,
                                                               щоб учень якнайкраще знав близьке,
                                                               дороге йому: Батьківщину і все, що
                                                               її стосується, так само, як уміє
                                                               читати, писати, лічити.
                                                                                                 К.Д.Ушинський

       Відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації 19 травня 2017 року в Трудівській ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Трохимчук А.М.) відбувся районний семінар-практикум для вчителів російської мови (ЗНЗ з українською та молдовською мовами навчання) за темою «Національно-патріотичне виховання учнів на уроках російської мови».


         Формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому. У зв'язку з цим, національно-патріотичне виховання є важливим сектором навчально-виховного процесу.

         Виклики сучасного суспільства ставлять перед системою освіти завдання виховати громадянина-патріота нової формації (ініціативну особистість продуктивно-діяльнісного типу, яка бачить перспективи своєї держави, готова відстоювати її інтереси).

         У цьому сенсі мова національної меншини як навчальний предмет має надзвичайно високу цінність у осмисленні загальнолюдських цінностей, вихованні особистості з високим почуттям патріотизму.

Під час районного семінару-практикуму учитель російської мови Сас Тетяна Анатоліївна (спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, педагогічне звання «старший учитель») провела відкритий урок російської мови за темою «Развитие речи. Истоки нашего патриотизма», 9 клас.

         Основною ідеєю уроку було виховання громадянськості й патріотизму через любов до своєї країни, рідного краю, в усвідомленому бажанні та готовності стати на захист Вітчизни за прикладом своїх предків. Гарною підмогою в цьому став правильний підбір дидактичного матеріалу. У процесі проведення навчальних диктантів, завдань учитель акцентував увагу на тих думках, почуттях, які формують патріотизм і громадянськість.

         Змістове наповнення уроку мало значний виховний потенціал, відповідало сучасному змісту виховання учнів: формування загальнолюдських, духовно-моральних, громадянських та патріотичних цінностей особистості.

        Усі учні класу презентували власні твори-роздуми-відповіді на питання: з чого починається для них Батьківщина?

        Цей урок має бути важливим поштовхом у вивченні та пізнанні історії власної країни, традицій рідного краю, виховання поваги та любові до України як рідної домівки, в якій вони народилися і живуть.

       Професіоналізм учителя, використання різноманітних методів і форм; знання та вміле врахування вікових особливостей, відвертість, емоційність, оптимізм, активна патріотична позиція визначають якість всього навчально-виховного процесу з предмета.

         Спрямованість зусиль педагогів Трудівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на підвищення рівня патріотизму молодого покоління прослідковувалась в змісті літературно-музичної композиції про Україну, рідне село.

     Усі заходи були наповнені громадянсько-патріотичним змістом, сприяли формуванню у дітей національних та загальнолюдських цінностей, особистісних якостей, що притаманні громадянину України.

        Важливу роль у патріотичному вихованні учнів Трудівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відіграють педагоги, їх особистий приклад, їх погляди та практичні дії, які є взірцем для наслідування.

    Відділ освіти та молодіжної політики райдержадміністрації (начальник Мергут С.І.) складає подяку адміністрації (директор Трохимчук А.М.), учителю російської мови Сас Т.А., педагогам  Трудівської ЗОШ І-ІІІ ступенів за високий рівень науково-методичної та практичної спрямованості районного семінару-практикуму, професіоналізм і творчість.

Переглядів: 149 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Травень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua