Головна » 2014 » Грудень » 12 » «Ми - європейці»
15:21
«Ми - європейці»
Завершився обласний етап      
ІІ Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць».

 
      З метою привернення уваги до розвитку українсько-литовських відносин у різних сферах суспільного життя, пропаганди європейських цінностей, демократичних принципів державного устрою та відповідно до листа Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України протягом жовтня-листопада в Одеській області проводився обласний етап ІІ Всеукраїнського конкурсу есе «Я – європеєць». Конкурс, організаторами якого є Посольство Литовської Республіки в Україні та Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця», проводився серед учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. організаторами якого є Посольство Литовської Республіки в Україні та Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця».
   
      Серед восьми нагороджених Дипломами переможців  є дві  наші учениці – Сивак Юлія Олегівна (учениця 9 класу Вилківської ЗОШ №1) і Топтигіна Надія (учениця 11 класу Вилківського НВК «ЗОШ №2-ліцей»).
      В своїх есе дівчатка   виразили індивідуальні погляди на запропоновану тему, виявили свою активну життєву позицію, розуміння прав і свобод людини, високих соціальних, культурних, демократичних європейських цінностей, висловили свою думку щодо значущості ідеї єдності та дружби України і Литовської Республіки. Їхні конкурсні роботи, як і інших переможців обласного етапу, надіслано до Києва для участі у підсумковому етапі Всеукраїнського конкурсу  «Я – європеєць».
   
     Члени журі обласного етапу конкурсу висловили  Подяку педагогічним працівникам  - керівникам-консультантам старшокласниць: вчителю світової літератури Кравченко Тетяні Юріївні (Вилківська ЗОШ №1) і вчителю історії Козловій Ользі Аркадіївні (Вилківський НВК «ЗОШ №2-ліцей») за підготовку переможців обласного етапу конкурсу та сприяння формуванню громадянської позиції учнів  і їх соціально-правової активності.  
 
Вітаємо переможців !
 
Пропонуємо вашій увазі їхні роботи – есе «Я – європеєць» (додаток на 4 арк.)


Есе Сивак Юлії  
 
              Кожен громадянин повинен любити й поважати свою країну. Кожен народ, який любить свою державу, захищає її й прагне того, щоб в країні панували мир та злагода, приводить свою Батьківщину до процвітання.
Багато раз я чула, що багатьом людям не подобається країна, у якій ми живемо, що в усіх проблемах винна влада, й краще вже не буде. Але, насправді, єдині, хто може щось змінити в Україні – це ми, український народ! Якщо кожна людина, яка проживає на території України зробить хоча б щось не тільки для себе, а й для своєї держави, якщо всі об’єднаються навколо проблем, які нас оточують, все може змінитися на краще!
Українці все більше прагнуть потрапити до складу Європейського Союзу. Хоча, деякі питають: «Навіщо?»
«Європа – це щось більше, ніж великий півострів євразійського суходолу; вона – сім’я народів, які, незважаючи на політичну роз'єднаність та часті жорстокі антагонізми в минулому, поділяють спільну культуру і суспільну спадщину» – слова видатного українського вченого І. Лисяка-Рудницького.
ЄС є найпотужнішим міждержавним об’єднанням: воно займає перше місце у світі за розмірами  валового внутрішнього продукту, третє місце за чисельністю населення, сьоме місце за площею, має найвищі показники у світі за рівнем якості життя та доходами населення. ЄС допоміг підняти рівень життя для країн – своїх членів, створити внутрішній ринок, ввести єдину загальноєвропейську валюту – євро .
Україна на своєму шляху до ЄС зазнає багатьох змін: запровадження європейських стандартів, цінностей і норм, які піднесуть якість життя громадян на новий рівень, отримання нашими громадянами можливості вільного пересування по європейським країнам, працевлаштування в них. Ми отримаємо максимальну безпечність наших товарів внаслідок запровадження європейських стандартів контролю якості продукції. Багато уваги буде приділено розвитку новітніх технологій, машинобудуванню, вдасться значно покращити екологічну ситуацію, що стосується і промислових нечистот, і покращена стану повітря, ґрунту, водойм.
В країнах ЄС все це вже давно працює на користь людям, суспільству, природі. Бо там Людина – найвища цінність, там все, що робиться, робиться з думкою не тільки про теперішнє, а й про наступні покоління. Політики, громадські діячі, вчені, митці та й прості пересічні громадяни-всі дбають про наш великий Дім та про мир, злагоду, добре життя для всіх та кожного.
Шлях до ЄС для нашої країни – це шлях великих змін і перетворень. Перетворень, що стосуються як і усієї держави, так і кожного окремого громадянина. Бо «Моя Земля починається з мого серця!». Кожен, хто прагне носити звання Європейця, має усвідомити, що своїми діями та вчинками ми наближаємо самих себе та свою країни до тих цінностей, які у ЄС визнаються найвищими.
Саме на основі цих найвищих цінностей, цінностей людських і демократичних, та задля досягнення стабільності, миру і процвітання і був заснований у 1957 році Європейський Союз. Країнами засновниками виступили ті держави, які вже тоді розуміли, що без пропагування всього високоморального й демократичного у людства немає майбутнього: Франція, Італія, Німеччина, Люксембург, Нідерланди, Бельгія.
На сьогодні Європейський Союз представляє собою 27 країн, які своїм вступом підтвердили, що й вони також турбуються про майбутнє й сповідують те, що є найбільш вагомим у житті.
На своєму нелегкому шляху велику підтримку Україна завжди отримувала від Литовської Республіки, яка увійшла до складу Євросоюзу у 2007 році. Дипломатичні відносини між Україною та Литвою були встановлені 12 грудня 1991року. Приблизно через рік в обох державах почали свою роботу посольства, було підписано багато договорів й угод про співробітництво, дружбу, а також співробітництво у галузі освіти, науки та культури. В листопаді 2009 року було підписано також низку угод, що включали взаємне визнання дипломів і кооперацію в збереженні культурної спадщини. Крім того, Литва пообіцяла підтримку Україні в набутті членства у ЄС. 7 липня 2013 році У Києві на
Андріївському узвозі було встановлено символ українсько-литовської дружби(меморіальна дошка, яка символізує дружні стосунки між Україною та Литовською Республікою).
Україна завжди тягнулася у своєму розвитку до країн ЄС, хоча різні випробування завжди стають на заваді вступу. Сьогодні також наша держава переживає не дуже добрі часи. Й знову ЄС не залишається осторонь наших проблем. Досвідчені європейські політики допомагають нам як словом, так і ділом, різними засобами дбаючи тільки про мир та спокій як і у нашій державі, так і у всьому мирі.
                 Я вірю, що майбутнє України – в Європейському Союзі, бо ми сповідуємо одне й те саме, і, з цієї причини, маємо йти одним шляхом – шляхом, який приведе нас до спокою, миру, процвітання й упевненості в майбутньому.

Есе Топтигіної Надії
 
           «Україна — серце Європи». Цей вислів знає кожен, та не кожен замислюється, що він означає. Що мається на увазі: чи то географічне розташування нашої держави, чи то популярність її серед європейських народів, чи то національний характер пересічного українця?
          Насамперед наша Вітчизна є європейською країною не тому, що її територія — центр Європи, а тому що українці здавна сповідують ті принципи свободи й незалежності, які притаманні багатьом народам інших держав. Варто згадати лише окремі події історії, щоб переконатися в цьому: утворення й розквіт Запорізької  Січі з її вільнолюбними традиціями, народний бунт проти кріпацького устрою, репресій радянських часів, боротьба проти численних утисків мови та культури. Усього й не перелічити.
       Та найбільш яскравим фактом, який підтверджує думку про схильність українців до незалежного існування, є подія 1991 року, коли наш народ заявив про своє прагнення самому вирішувати долю Батьківщини, будувати сильну соборну країну, мати єдину державну мову — українську.
       У 1990-х рр. XX ст. Україна практично долучилася до творення спільного «європейського дому», розвиваючи плідну співпрацю з усіма країнами конти­ненту. Особливий інтерес для нашої держави як досвідом демократичних над­бань, так і перспективами економічних відносин становлять країни Балтії та Північної Європи. Історична традиція спілкування з ними сягає сивої давни­ни. З Литвою, зокрема, Україна пов'язана багатьма століттями перебування в одній державі, з Латвією, Естонією й Фінляндією більша частина сучасної Ук­раїни також була пов'язана перебуванням в одній імперії. Так, ми зробили свій вибір, який чітко показав: як й інші народи Європи, ми хочемо власної свободи, неодвічного рабства.
      Тому сміливо можна стверджувати, що ми європейці не завдяки географічному розташуванню, а завдяки національному самоусвідомленню, прогресивності, патріотизму. Проте вважати, що назву «європейський народ» здобуто лише через притаманні нам риси характеру, теж неправильно. Хіба Україна не йшла в ногу з основними історичними та культурними процесами, які відбувалися в Європі? Неможливо перелічити геть усі факти на підтвердження цієї думки, однак деякі з них варто назвати.
Згадаймо хоча б літературне життя в державі. Так, у другій половині XIX століття у літературі західноєвропейських країн панує реалізм — літературний напрям, який зображує життя як потік закономірних подій. У цей самий час українські письменники збагачують вітчизняну літературу реалістичними творами, що мають величезне художнє і загальнолюдське значення. А розквіт фемінізму в Європі початку XX століття знайшов своє відображення у творах Наталі Кобринської, Лесі Українки, Ольги Кобилянської, які намагалися захистити права жінки в тогочасному суспільстві. Відомі діячі нашої Батьківщини завжди реагували на прогресивні історичні та культурні зрушення в західних країнах.
       Сучасні суспільно-політичні процеси української держави також вказують на її європейську спрямованість. Недарма відчутна орієнтованість нашої економіки, освіти, медицини на кращі досягнення інших держав. А утвердження свободи слова, вільний розвиток демократії в Україні доводять: ми — європейці.
      Та не треба думати, що ми забули  шевченківське слово. Його слово підхопили справжні сини і дочки українського народу, відшліфували, збагатили та принесли в духовну скарбницю країни. Тільки українська держава, у якій домінуватиме національна ідея, дасть нашому народові світле майбутнє і невмирущість. Тільки за умови тривалого, необриваного існування української держави, неподільність України  та її суверенітет стане моральним законом і незаперечною істиною для наших громадян і для всього світу. 
 
 
Упорядник: Т.О.Бойченко
             методист МК
 
Переглядів: 831 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua