Головна » 2014 » Грудень » 12 » «Інтегрування основних елементів правової освіти у зміст шкільного курсу історії»
15:12
«Інтегрування основних елементів правової освіти у зміст шкільного курсу історії»


         В Дмитрівській ЗОШ І-ІІІ ст.  03.12.2014 року відбувся районний семінар вчителів історії та правознавства.
        Вирішуючи проблемне питання семінару «Інтегрування основних елементів правової освіти у зміст шкільного курсу історії», вчителі  сусупільствознавчих предметів Дмитрівської школи Л. І.Болокан і Ю. Д. Мостовенко   демонстрували свої вміння.
        В рамках семінару пройшов урок з теми «Культура України ХУІ-першої половини ХУІІІстоліття. Розвиток освіти та книгодрукування». Педагог Болокан Л.І. через вдало підібрані форми роботи з учнями зуміла показати  своїм вихованцям – учням 8 класу – неоднозначність процесів, які були притаманні у той час культурному розвитку України. Діти працювали на уроці з різними джерелами інформації, аналізували їх; здійснили «заочні екскурсії» до Острозької та Києво-Могилянської академій – відомих православних вищих навчальних закладів тогочасної України;  познайомились з видатним друкарем Іваном Федоровим, який  видав в Україні перші друковані книжки. Ліліана Іванівна методично правильно вибудувавши урок, демонструвала свої вміння легко і доступно доносила знання учням про те, що розвиток будь якого народу неможливий без його національної свободи, а вона, в свою чергу, неможлива без збереження культурної спадщини предків і подальшого розвитку духовності народу (без того, що Л.Костенко називала «гуманітарною аурою» нації). 
       Цікавим і змістовним, насиченим почуттями  старшокласників був і виховний захід «Діти України про свої права», який підготував з учнями 9-11 класів вчитель правознавства Юрій Дмитрович Мостовенко.   Хвилиною мовчання   вшанували всі присутні пам'ять загиблого солдата - випускника школи - Полякова Василя, учасника АТО.  Вчитель вміло вибудував роботу учнів, створивши   невимушену атмосферу, що сприяло вихованню почуття патріотизму, гордості за нашу молодь, яка свідома того, що сьогодні  Україна відстоює свою   незалежність і волю.    Зворушили до сліз, дійшовши до серця кожного із присутніх, написані старшокласниками школи щирі листи до тих, хто сьогодні взяв до рук зброю, воюючи за цілісність нашої держави, захищаючи її майбутнє. А ще діти Дмитрівської школи    написали   листи   В.Путіну про те, що хочуть жити в мирі і злагоді в соборній Україні.   
     Вчитель також проаналізував отриману, в ході шкільного опитування, інформацію про рівень знань школярів Дмитрівської ЗОШ про свої права, які гарантовані Конвенцією ООН про права дитини.
       До речі, всі присутні були вражені чистотою української мови,  на якій вівся і урок історії України, і позакласний захід.   Зокрема, епіграфом до уроку історії були слова перуанського письменника Хосе-Марія Арце: «Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому що нею не говорять ті, хто її знають», відтак, формуючи національну свідомість учнів, їх громадянську позицію, вчитель Болокан Л.І. протягом уроку, звертаючись до своїх вихованців,   неодноразово підкреслювала, що їм необхідно цінувати і берегти своє етнічне коріння, не забувати свою рідну – мамину мову, але живучи в Україні – знати і з повагою відноситись до державної – української мову, адже «стан державної мови, рівень володіння нею, поширеність у різних сферах життя – усе це показник цивілізованості суспільства» (як писав Олександр Пономарів громадський діяч і мовознавець). То ж учні і вчителі Дмитрівської ЗОШ – школи з молдовською мовою викладання, так гарно володіючи державною мовою (в чому, без сумніву велика заслуга вчителів української мови, за що їм окрема подяка), ще  одне вагоме підтвердження надуманості і штучності «мовного питання» в Україні.
      Колеги, присутні на семінарі, подякували директору школи Л.О.Марковій і вчителям суспільствознавчих предметів за підготовлений семінар, за те, що навчаючи історії і правознавства, виховують у дітей самоповагу, почуття власної гідності, формують активну позицію у реалізації своїх прав у житті.
       Слова подяки  адресовані були від присутніх на семінарі педагогів і вчителям вчителів, адже Ліліана Іванівна – випускниця Дмитрівської ЗОШ, сама із вчительської сім’ї. Сьогодні вона професійно продовжує справу свого батька – Костандаки Івана Васильовича, який викладав в школі історію, і переймає педагогічний досвід  у мами – Олени Іванівни, вчителя молдовської мови, яка довгий час працювала заступником директора школи. А  Юрій Дмитрович – медаліст, випускник Трудівської ЗОШ, якого історії навчав  Трохимчук Станіслав Миколайович (нині директор школи), маючи статус «молодого спеціаліста» (стаж лише 2 роки) не підвів свого вчителя,  який,   до речі, подякував йому за проведений захід, не лише як своєму кращому із учнів, але й як   своєму молодому і перспективному колезі.
 
Переглядів: 363 | Додав: 111111 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1 Юра  
Слава Україні!!!!

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Грудень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua