Головна » 2016 » Листопад » 2 » Інноваційно-проектна діяльність в позашкільному навчальному закладі
13:18
Інноваційно-проектна діяльність в позашкільному навчальному закладі

 
       Згідно з річним планом роботи методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації  26 жовтня 2016 року на базі Кілійського районного будинку науково-технічної творчості учнівської молоді (директор Тищенко О.Д.) відбувся районний семінар-практикум  для директорів, заступників директорів, методистів позашкільних навчальних закладів на тему  «Інноваційно-проектна діяльність в позашкільному навчальному закладі».
        Один із провідників американського методу проектів  В.Коллінз наполягав «Дитинство – це не прохідна кімната – вестибюль, через який ми проходимо до існування дорослого. Це – самостійна внутрішня кімната у садибі життя».
         Андреас Папандреу (Інститут освіти - Кіпр) вказує, що проектне навчання є непрямим і тут цінні не тільки результати, а й ще більшою мірою сам процес, у якому відбувається особистісне зростання учасника проекту.
        В.о. заступника директора з навчально-методичної роботи Кілійського районного будинку науково-технічної творчості Прохорова І.А. ознайомила присутніх з теоретичним матеріалом стосовно проектних технологій, як компонента інноваційної діяльності в позашкільному навчальному закладі.
       Вона акцентувала увагу на те, що проектні технології спрямовані на стимулювання інтересу учнів до нових знань, розвиток дитини через розв’язання проблем і застосування їх у конкретній діяльності. Педагог сьогодні не стільки той, хто вчить, скільки той, хто розуміє і відчуває, як дитина вчиться.
       Проект може бути індивідуальним, але, як правило, він – це результат скоординованих спільних дій групи учнів.
       Керівники гуртків «Виготовлення сувенірів» Арікова Т.О., «Юні друзі природи» Кара О.К. розповіли, як на заняттях гуртків застосовують метод проектної технології. Вихованці гуртків готували проект для участі в обласній виставці «Щедрість рідної землі», до Всеукраїнської акції «День натураліста». Директор Кілійського районного будинку науково-технічної творчості
Тищенко О.Д. розповіла про використання методу проекту на заняттях гуртка дослідницько-експериментального  напряму при підготовці науково-дослідницької роботи.
         Заключним етапом була практична робота. Присутнім було запропоновано взяти участь у підготовці міні-проекту  на тему «Організація одноденного походу на берег ріки Дунай», під час якої учасники семінару-практикуму були поділені на 4 групи, кожна з яких отримала певне завдання, і про результати своєї роботи доповідала кожна група.
         Так на практиці присутні ознайомились з проектною діяльністю на заняттях гуртків та зробили висновки, що це цікава та необхідна робота, під час якої розкривається кожен вихованець.
         Відділ освіти та молодіжної політики райдержадміністрації  (начальник Мергут С.І.) складає подяку адміністрації, керівникам гуртків за якісну підготовку районного семінару-практикуму.
 
Переглядів: 293 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Листопад 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua