Головна » 2018 » Серпень » 30 » Готуємось до реформування освіти
08:16
Готуємось до реформування освіти

 «Зміни – закон життя.

І ті, хто дивиться тільки

в минуле чи лише

на сьогодення, безперечно,

пропустять майбутнє».

                                                                                                       Джон Ф.Кеннеді

 

         Вже незабаром перший дзвінок скличе всіх школярів до школи. 1 вересня 2018 року розпочнеться новий навчальний рік та впровадження Нової Української школи з 1 класу. Вчителі будуть вчити школярів не лише писати, читати і рахувати, а й навчать конструктивно виражати свої емоції та керувати ними, співпрацювати в парах і в групі, висловлювати свою думку, критично мислити, аналізувати, шукати різні варіанти рішень, мирно вирішувати конфлікти, брати на себе відповідальність за свої дії. Це так звані м’які навички (soft skills), визнані у світі як необхідна складова сучасної освіти, оскільки лише людина, яка володіє цими навичками і вміннями, може бути успішною в 21-му столітті.

     Нова українська школа — це назва реформи загальної середньої освіти, яку зараз реалізовує Міністерство освіти і науки спільно з сотнями вчителів і управлінців з освіти по всій Україні.

     Нова українська школа — це освіта нових сенсів, дитиноцентризму і поваги до кожної людини. НУШ — це цікава, практикоорієнтована, безпечна і дружня до дитини школа. А для батьків вона — відкрита, чесна і націлена на співпрацю.

     З метою підготовки педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти району, які у 2018/2019 навчальному році  викладатимуть у 1-х класах,  для  реалізації основних напрямів державної політики у галузі освіти, роботи в умовах Нової української школи, виконання завдань нового Державного стандарту початкової освіти та підвищення методичного і практичного рівнів їх професійної компетентності методичним кабінетом відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації протягом минулого навчального року було організовано і проведено:

  • семінар-нараду для вчителів початкових класів, які будуть викладати в 1-ому класі Нової української школи у 2018/2019 навчальному році, де було розглянуто нормативно-правові, інструктивно-методичні документи щодо «Нової української школи», впровадження STEM-освіти в закладах загальної середньої освіти, зокрема про розвиток STEM-освіти в початковій школі,  методику  проведення «ранкових зустрічей», інноваційні підходи до навчання молодших школярів (з досвіду роботи), психологічні та фізичні особливості дітей для врахування їх під час вибудови індивідуальної освітньої траєкторії дитини та розроблення індивідуального навчального плану (за Законом України «Про освіту»), вікові особливості 6-річних дітей (коментарі практичного психолога); 

 

  • з метою оволодіння навичками роботи з мультимедійною (інтерактивною) дошкою відбулося навчання педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти району в районних консультпунктах, метою яких було - розкрити можливості мультимедійної (інтерактивної) дошки при підготовці уроку (заняття) та його проведенні, підвищення компетенції  педагогів в області максимально ефективного використання нових інформаційних, комунікаційних та інтерактивних технологій. Опанування навичками вільно працювати з мультимедійною (інтерактивною) дошкою, програмним забезпеченням, використання інтерактивних технологій в освітньому процесі:
  • на базі Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – ліцей», керівник – учитель інформатики Кутас І. І.;
  • на базі Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія», керівник – учитель фізики Колесніченко О. М.;

 

     Сьогодні вже неможливо уявити собі сучасний урок (заняття) без використання інформаційно-комунікаційних технологій, презентацій, підготовлених у програмі Power Point, інформаційних інтернет-ресурсів.

     Мультимедійні (інтерактивні) дошки - це ефективний спосіб впровадження електронного змісту й мультимедійних матеріалів у середовище навчання;

 

  • 39 вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти району, в тому числі 26 педагогів, які навчатимуть «першачків» у новому навчальному році,  пройшли дистанційний курс на платформі ЕдЕра (https://www.ed-era.com/courses/), який складався з 6 навчальних модулів. Серед тем цього курсу – Державний стандарт початкової освіти, методики компетентнісного навчання, інклюзивна освіта. Окремий блок присвячений нейропсихології: науці, що дозволяє вчителю зрозуміти особливості функціонування мозку дитини, виявити причини труднощів у навчанні та виправити їх.

     Під час навчання вчителі виконували різноманітні теоретичні і практичні завдання, результати яких впливали на отримання електронного сертифікату, його наявність є обов’язковою для тих, хто набирає перший клас, і він зараховуватиметься як підвищення кваліфікації;

- для 39 вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти району, які впроваджуватимуть Державний стандарт початкової освіти  у 2018/2019 навчальному році, на базі Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 – ліцей» (базовий заклад загальної середньої освіти) тренерами: Барладян О.І. (методист методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації), Крюковою М.М. (заступник директора з навчально-виховної роботи Вилківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1), підготовленими Одеським обласним інститутом удосконалення вчителів, проведено три очні сесії:

 - у лютому 2018 року – 2 дні – відповідно до Програми (опрацювання першого фахового навчального модулю «Сучасний учитель як провідник змін»), яка була організована шляхом проведення інтерактивних лекцій, тренінгових занять, презентацій щодо підготовки педагогів до роботи в умовах Нової української школи;

           - у березні 2018 року – 3 дні – відповідно до Програми (18 годин - опрацювання фахових навчальних модулів: «Зміст початкової освіти у вимірі сьогодення», «Організація ефективного і безпечного освітнього середовища», «Педагогіка партнерства: сутність, основні принципи»), яка вирізняється проведенням з учасниками тренінгу «ранкових зустрічей», «фізкультхвилинок» (з досвіду роботи) учителями вищої кваліфікаційної категорії, «учителями-методистами» закладів загальної середньої освіти району;

           - у червні 2018 року – 5 днів – відповідно до Програми (30 годин - опрацювання фахових навчальних модулів: «Гра по-новому, навчання по-іншому з LEGO», «Інтеграція: тематичний і діяльнісний підходи», «Особливості викладання інтегрованого курсу «Я досліджую світ»», «Основи інклюзивної освіти. Конструктор навчальної програми», «Особливості оцінювання навчальних досягнень учнів»), під час якої демонструвалися відеоролики, а також проводилися учителями закладів загальної середньої освіти району (з досвіду роботи) з учасниками тренінгу «ранкові зустрічі», «фізкультхвилинки», майстер-класи з виготовлення лепбуку.

     Учителі демонстрували фрагменти уроків з використанням методу «Кубування» та вправ відпочинку для очей, вух та пальців;

         

     39 педагогів закладів загальної середньої освіти району, на яких покладена відповідальна місія, бо вони є «першачки» реформування загальної середньої освіти, натхненно працювали з тренерами щодо засвоєння змісту, принципів нового Державного стандарту початкової освіти.

     Підготовлені тренери та вчительська спільнота опановували планування на тиждень, на день, навчальні види діяльності, в основі яких діяльнісний підхід.

     Навчання було організовано таким чином, щоб педагоги зрозуміли надану їм інформацію, мали змогу відреагувати на неї, оцінити, зрозуміти її та в подальшому використовувати отримані знання у роботі з дітьми.

      Робота була корисною. Були зняті певні страхи, відбулося зарядження робочою енергією, запас на подальшу співпрацю.

     Усвідомлення нових ролей учителя як наставника, модератора, фасилітатора і друга продемонстрували учителі початкових класів ЗЗСО району під час проведення «ранкових зустрічей», «фізкультхвилинок» (з досвіду роботи)

     Це надасть можливість створювати такі умови в освітньому процесі, де кожна дитина відчуватиме себе щасливою.

     Організація освітнього середовища, в якому навчання спрямоване на формування в учнів ключових і предметних компетентностей, інтегрованість змісту, орієнтація на реальні можливості учнів сприятиме зацікавленню дітей у навчанні, підтримці жаги до пізнання та підготовці їх до викликів ХХІ століття.

         За словами Міністра освіти і науки України Л.Гриневич: «Сьогодні школа повинна зробити людину успішною»;

          - у травні 2018 року – протягом 3-х днів – проведено навчання вчителів англійської мови закладів загальної середньої освіти району, які викладатимуть в перших класах, на базі опорних закладів освіти: Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 – ліцей», Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 – ліцей».

        Вивчення іноземних мов - один із пріоритетних напрямків НУШ.

        З 24 вчителями англійської мови закладів загальної середньої освіти району під час проведення тренінгів натхненно працював тренер Одеського обласного інституту удосконалення вчителів Шершун А. В. (вчитель іноземної мови м.Одеси).

        На високому методичному рівні тренер навчав комунікативному, компетентнісному, діяльнісному, ігровому підходам до навчання, плануванню занять, а також рефлексії процесу навчання англійської мови в перших класах НУШ. Багато цікавого та корисного взяли для себе вчителі англійської мови.

         Для підготовки вчителів шкіл району, які навчатимуть учнів 1-х класів в Новій українській школі і впроваджуватимуть новий Державний стандарт початкової освіти з 01 вересня 2018 року, обласними та районними фахівцями проведено величезну роботу, результати якої будуть втілені в освітнє життя з початком нового навчального року.

      На виконання розпорядження Кілійської районної державної адміністрації від 01.08.2018 року № 380 «Про підготовку закладів освіти району до початку 2018/2019 навчального року» (та наказу відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації від 01.08.2018 року № 227 «Про підготовку закладів освіти району до нового 2018/2019 навчального року») з метою забезпечення якісної і своєчасної підготовки та організованого початку 2018/2019 навчального року, забезпечення рівного доступу дітей дошкільного та шкільного віку до якісної освіти напередодні початку нового навчального року у відділі освіти та молодіжної політики райдержадміністрації відбулася нарада  директорів закладів освіти району.

     На нараді було проаналізовано готовність галузі освіти району до старту нового 2018/2019 навчального року, забезпечення функціонування мережі закладів освіти у новому навчальному році.

     Зазначено, що проводиться величезна робота щодо закупівлі дидактики, комп’ютерного обладнання, сучасних меблів для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти  НУШ, а саме:

         На закупівлю  комплектів шкільних меблів  з державного та районного бюджету виділено - 1371600 грн. При проведені тендерної процедури укладено угоду на суму – 956 тис.грн. . Економія склала – 415 тис.грн. Черга поставки комплектів меблів до закладів освіти району – жовтень місяць. Причина затримки – перенавантаження існуючих потужностей в Україні підприємств по виробництву шкільних меблів;                                                       

          Закупівля обладнання для оснащення навчальних кабінетів: ноутбук, проектор, багатофункціональний пристрій ) - 533300 грн. Постачання відбудеться до 01.09.2018 року;

         Закупівля   комплектів дидактичного матеріалу (посібники, комплекти дидактичного матеріалу для початкової школи) - 479500 грн. Забезпечено постачання дидактичного матеріалу в заклади освіти району до 01.09.2018 року.

Загалом, у районі 39 педагогів ЗЗСО пройшли перепідготовку, аби викладати за методикою Нової української школи, і впроваджувати новий Державний стандарт початкової освіти в 2018/2019 навчальному році. Цьогоріч знання за оновленим стандартом в районі отримуватимуть 493 учні 1-х класів.

     Директорам закладів освіти району надані конкретні завдання: вжити вичерпних заходів до 25.08.2018 року щодо якісної підготовки закладів освіти до нового навчального року.

Початок нового навчального року – це завжди радісна, хвилююча і важлива подія не лише в житті окремої людини, але й у житті всієї країни.

Саме в цей, такий надзвичайний день, педагог найсильніше відчуває своє призначення і свою відповідальну місію – примножувати інтелектуальний потенціал країни, плекати у своїх вихованців любов до рідного закладу освіти, до Батьківщини – України як європейської держави.

Сучасна школа має стати тим суспільним інститутом, який ініціює докорінні зміни у соціально-культурній і духовній сфері суспільства.

Головна мета вчителя сьогодні – стати провідником цих змін.

     За словами Міністра освіти і науки України Л.Гриневич: «…З інноваційними людьми, людьми, які «не сплять», які не бувають байдужими. Саме з цими людьми, які хочуть більше дати іншим і стануть можливими подальші позитивні зміни»

У сучасному суспільстві важливо формування особистості, яка усвідомлює свою належність до українського народу, зберігає і продовжує українські культурно-історичні традиції, шанобливо ставиться до рідних святинь, до української мови, історії, а також до культури всіх національностей, які проживають в Україні.

     Сьогодні освіта утверджує і, сподіваємося, й надалі утверджуватиме українську національну ідею, яка визначає ступінь цивілізованості держави.

     Суспільство розраховує на знання і досвід людей, які присвятили себе дітям, на їх потужний інтелектуальний ресурс, активну і відповідальну громадянську позицію.

Переглядів: 446 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Серпень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua