Головна » 2018 » Квітень » 20 » Future Classroom Lab як модель освітнього середовища
08:58
Future Classroom Lab як модель освітнього середовища
Future Classroom Lab як модель освітнього середовища

Моє знайомство з Scientix (Європейською спільнотою для вчителів природничо-математичного циклу) і European Schoolnet (мережею, до якої входять представники міністерств освіти 34 країн Європи) почалось, коли колектив гімназії, у якій я працюю, вирішив відмовитись від традиційних предметних тижнів, замінивши їх на трансдисциплінарні STEАM-декади, де навколо спільної теми об’єднуються всі шкільні предмети. Подорожуючи сторінками Інтернету, я натрапила на надзвичайно цікавий ресурс з STEM-освіти Scientix. Дана онлайн платформа містить дидактичні матеріали для вчителів природничо-математичних дисциплін, а також інформує європейську освітянську спільноту про інноваційні освітні конкурси - Європейський тиждень STEM (STEM Discovery Week) та STEM Ahead Competition. Перемога гімназійних проектів в цих конкурсах дала нам змогу взяти участь в двох семінарах-практикумах «Наукові проекти в класній лабораторії майбутнього», що відбулися в Брюсселі під егідою European Schoolnet та побачити сучасне освітнє середовище Future Classroom Lab.

Готуючись до другої міжпредметної декади «Пара як рушій прогресу», я побачила в інтернеті новий термін «steam-powered classroom». З англійської цей феномен можна перекласти як «пароклас» – інноваційне, дитиноцентричне, проектно-зорієнтоване навчальне середовище. Тут присутня гра слів: STEAM як інноваційна форма організації навчального процесу і «steam» як «пара» з англійської, явище, навколо якого вибудовувалась міжпредметна декада. У Брюсселі я побачила «пароклас» на власні очі й взяла участь у майстер-класі з проектування сучасного уроку в класі майбутнього із застосуванням ресурсів лабораторії FCL.

Future Classroom Lab- (Класна лабораторія майбутнього) - це сучасний освітній простір, створений за ініціативою European Schoolnet в Брюсселі.

Лабораторія спонукає відвідувачів переосмислити роль педагогіки, технологій і дизайнерського мислення в підготовці та проведенні сучасного уроку, або, як його називають фахівці FCL, «навчального сценарію». FCL складається з шести навчальних зон, у яких відбувається навчання 21-го століття, розвиваються життєві компетентності вчителів і учнів, практикуються сучасні стилі та методи навчання, використовуються новітні технології, імплементуються соціальні тренди, що впливають на освіту.

Лабораторія FCL має всі сучасні засоби навчання, про які може тільки мріяти вчитель: інтерактивні дошки, лептопи, планшети, електронні конструктори, іграшки для програмування, обладнання для запису аудіо та відео, цифрові вимірювальні пристрої, сенсори, LEGO, 3-D принтери, яскраві мобільні меблі, а на комп’ютерах встановлено різноманітне навчальне програмне забезпечення. Серед партнерів FCL такі всесвітньовідомі корпорації, як Acer, Adobe, Cisco, Cronos, Corinth, Dassault Systems, Ecophon, Esri, Fourier Education, Gaia Technologies, GSMA, Intel, ISIS Concepts, Leba Innovations, Lego, NEC, Microsoft, Oracle, Planet PC, Polycom, Promethean, RM Education, SMART Technologies, Samsung, Steelcase, Texas Instruments, Time To Know, TTC.

У кожній зоні лабораторії акцентуються специфічні аспекти навчання та викладання: організація фізичного простору, ресурси, зміна ролей учнів та вчителя та підтримка різних стилів навчання.
 
Більше інформації за посиланням
Переглядів: 19 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Квітень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua