Головна » 2017 » Листопад » 23 » Формування позитивної шкільної мотивації
17:39
Формування позитивної шкільної мотивації

       Відповідно до плану роботи методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації 16  листопада 2017 року  на базі Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 (директор Шустова І.Б.) відбувся  районний  семінар-практикум для соціальних педагогів та практичних психологів закладів загальної середньої освіти з проблеми «Формування позитивної шкільної мотивації».  

       Метою семінару-практикуму було – визначити основні механізми формування позитивної шкільної мотивації, адже проблема мотивації вже багато років залишається  однією  із найдискусійних в психологічній і педагогічній науках. Конкретного універсального  рішення  абсолютно для всіх учнів і вчителів немає – це неможливо.

       Голощак Валентина Вікторівна, соціальний педагог та Пишненко Олена Вікторівна, практичний психолог Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 запропонували учасникам  семінару взяти участь у діловій грі «Мотивуємо учнів на успіх», а саме перефокусувати увагу з самих себе  на учнів, використавши метод уникнення помилок різними способами, не тільки дізнатися чогось нового, але і випробувати це на собі. Через таке «тренування»  на собі - учитель відразу буде розуміти, що допустимо в його роботі, а що зовсім не підходить, тоді педагогу буде простіше внести зміни до своєї роботи.

     Практичні психологи та соціальні педагоги працювали в групах. Кожна група інсценувала ситуації  і рішення до них,  пропонувала  найоригінальніші рішення з розіграних ситуацій. Найдискусійнішим моментом стало  обговорення ряду реальних експериментальних ситуацій з  питань «Що більше спонукає дітей до діяльності – винагорода чи покарання?”. Учасники спрогнозовували результати  та аргументували захист своїх думок.  Сподобалось  учасникам гри і виконання техніки «Проблемні питання», що є доречно застосовувати в процесі самого уроку - саме такі речі сприяють мотивації  учня  до пізнання.

            На завершенні семінару-практикуму учасники мали можливість ознайомитися  з добіркою методичної літератури, з розробками занять з учнями, батьками, учителями, обмінятися  досвідом роботи з питань мотивації.

            Під час обміну думками колеги, учасники семінару-практикуму, відзначили вдалий вибір формату, завдяки чому захід пройшов в чудовій атмосфері творчості, креативності й відкритості.

Відділ освіти та молодіжної політики райдержадміністрації (Мергут С.І.) складає подяку адміністрації, Голощак В.В., соціальному педагогу, Пишненко О.В., практичному психологу Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 (директор Шустова І.Б.) за високий рівень та практичну спрямованість районного семінару-практикуму.

Переглядів: 125 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua