Головна » 2016 » Березень » 14 » Формування морально-патріотичних почуттів через музичний розвиток дітей дошкільного віку
17:57
Формування морально-патріотичних почуттів через музичний розвиток дітей дошкільного віку

           Відповідно до річного плану роботи  методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації 11 березня 2016 року на базі дошкільного навчального закладу «Дельфін» м. Кілії (завідувач Баларьова С.І.) відбувся районний семінар-практикум для музичних керівників ДНЗ та НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок» на тему «Формування морально-патріотичних почуттів через музичний розвиток дітей дошкільного віку».
           Одним із пріоритетних напрямів освітньої роботи дошкільних навчальних закладів у 2015/2016 навчальному році, визначених Міністерством освіти і науки України (лист МОН України від 20.05.2015 року № 1/9-249) є патріотичне виховання. Тому виховання патріотизму, формування національної свідомості у дошкільників на заняттях з музичного виховання та  під час проведення інших форм роботи стає сьогодні одним з найголовніших завдань музичного керівника.
           Мета семінару-практикуму – визначити й обґрунтувати теоретичні засади проблеми патріотичного виховання  дітей дошкільного віку; дослідити цілі і завдання патріотичного  виховання дошкільнят, засоби національного виховання, форми взаємодії музичного керівника з дітьми, окреслити можливості творчого використання позитивного педагогічного досвіду з патріотичного виховання дошкільників в сучасних умовах дошкільного закладу.
           На семінарі-практикумі присутні мали змогу ознайомитись з теоретичним матеріалом на тему «Формування національної свідомості у дітей дошкільного віку засобами музичного виховання» та переглянути музично-патріотичну розвагу «Ми – маленькі патріоти» за участю дітей двох старших груп (музичні керівники Воробйова Н.Л., Мешкова Н.Г.), під час якої були представлені яскраві танцювальні композиції, українські народні пісні, народні ігри, козацькі розваги, вірші.
           Під час обговорення заходу було зроблено висновок: патріотизм – це висока внутрішня культура, гідність, ввічливість, повага до минулого, шанобливе ставлення до пам’яток історії, любов до Батьківщини.
           Тому педагог, перш за все, повинен сам усвідомити, що таке патріотизм, а потім лише доносити його сутність до дітей, з раннього віку у дітей виховувати дух патріотизму, формувати у них моральні, духовні цінності та бажання підтримувати, захищати і примножувати національні ідеї, звичаї і традиції українського народу.
          На завершення семінару учасники обмінялися думками, поділилися враженнями.
          Відділ освіти райдержадміністрації (керівник Мергут С.І.) складає подяку адміністрації та педагогічному  колективу ДНЗ «Дельфін» за якісну підготовку районного семінару-практикуму та творчий підхід до його проведення.
 
Переглядів: 266 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Березень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua