Головна » 2017 » Березень » 1 » Формування ключових компетентностей на уроках російської мови й літератури та в позаурочний час
15:26
Формування ключових компетентностей на уроках російської мови й літератури та в позаурочний час

    Відповідно до плану роботи методкабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації 24.02.2017 року на базі Вилківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 (директор Іванова П.І.) проведено районний семінар-практикум для вчителів російської мови та літератури за темою «Формування ключових компетентностей на уроках російської мови й літератури та в позаурочний час».

   Шкільне методичне об’єднання вчителів філологічного циклу (керівник Солопенко Г.Г., учитель української мови та літератури, «спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії», педагогічне звання «учитель-методист») реалізує науково-методичну проблему «Впровадження новітніх технологій на уроках як важливий чинник особистісно-орієнтованого навчання. Формування компетентної особистості».

     Учасники семінару мали змогу ознайомитися з системою діяльності вчителів російської мови та літератури Вилківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 щодо організації навчально-виховного процесу при вивченні предметів з використанням інноваційних технологій.

  Як результат, зростає ефективність навчання, формуються вміння практичного застосування знань, розвиваються комунікативні навички, формується і закріплюється позитивне ставлення учнів до навчальної праці.

   Учитель Суржикова Тетяна Іванівна (спеціаліст першої кваліфікаційної категорії) розробила і провела відкритий урок з літератури у 8-А класі за темою «Это честное, благородное лицо был смех» по комедии Н. В. Гоголя «Ревизор»».

    Під час уроку прослідковувалися вміння учнів: читати і розуміти прочитане, висловлювати думку усно і письмово, здатність логічно обґрунтовувати позицію, уміння вирішувати проблеми, оцінювати ризики та приймати рішення, уміння конструктивно керувати емоціями.

  Суржикова Т.І. застосовувала на уроці метод проектів, інсценування, буктрейлер, дискусію, відкрите обговорення нових понять, проблемних ситуацій, постійно зверталася до досвіду учнів, продемонструвала креативність свого професійного мислення, вміння виділяти головне, знаходити в процесі практичної діяльності способи вирішення проблемних питань.

     Про високий рівень професійної майстерності вчителя свідчить те, що вона вміє ураховувати вікові та індивідуальні особливості учнів, налаштовувати клас на активну діяльність, зацікавлювати навчальним матеріалом, впроваджувати інновації в роботу.

   Учитель Ведута Тетяна Михайлівна (спеціаліст другої кваліфікаційної категорії) провела відкритий урок з російської мови у 6-Б класі за темою «Итоговый урок по теме «Имя прилагательное»».

    Виходячи з виховної мети уроку, учитель дуже вдало підібрала зміст навчального матеріалу для опрацювання теми уроку, а також форми, методи, прийоми, навчальні засоби та інші компоненти навчально-виховного процесу, від яких залежить досягнення мети уроку.

      Протягом уроку Ведута Т.М. достатньо уваги приділяла вправлянню учнів в усному мовленні, формувала в них універсальні навчальні дії, поєднувала проведення індивідуальних і фронтальних видів роботи, активізувала розумову діяльність учнів, створювала проблемні ситуації, розвивала самостійність учнів, заохочувала їх ініціативу, застосовувала диференційований підхід до учнів, стимулювала учнів до різноманітних способів розв’язання завдань і при цьому учні не боялися помилитися, висловлюючи свою думку.

    Шестикласники працювали з цікавістю, натхненням, демонструючи особисті якості.

   Уроки вирізнялися широким спектром використання сучасних інноваційних, інформаційно–комунікаційних технологій, які гарантують реалізацію творчих здібностей, розвиток зв’язного мовлення та пізнавальних інтересів учнів.

      Суржикова Т.І. провела майстер-клас, під час якого розкрила свою систему роботи (творчу лабораторію вчителя).
         
       Учителі продемонстрували позаурочну роботу з предметів у формі літературної вечорниці "Вечори на хуторі поблизу..." (за творами М.В.Гоголя, сучасний погляд).


   Відділ освіти та молодіжної політики райдержадміністрації (начальник Мергут С.І.) складає подяку адміністрації (директор Іванова П.І.), вчителям російської мови та літератури Вилківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 за високий рівень науково-методичної і практичної спрямованості районного семінару-практикуму, професіоналізм, творчість.

 

Переглядів: 198 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua