Головна » 2018 » Грудень » 17 » Формування ключових компетентностей на уроках молдовської мови та літератури
10:28
Формування ключових компетентностей на уроках молдовської мови та літератури

     Згідно з річним планом роботи методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації на базі Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Маркова Л.О.) відбувся районний семінар-практикум для вчителів молдовської мови та літератури за темою «Формування ключових компетентностей на уроках молдовської мови та літератури». У роботі районного семінару-практикуму брали участь учителі молдовської мови  та літератури Червоноярського  НВК «ЗОШ І-ІІ ст. – дитячий садок», Фурманівської ЗОШ І-ІІІ ст., Приозерненської ЗОШ І-ІІІ ст.

     Присутнім вчителям було запропоновано два уроки:

        - українська мова в 6 класі за темою «Adjectivele variabile și invariabile». «Прикметники. Змінні та незмінні» (учитель Чернова В.М.);

         - інтегрований урок української літератури та мови в 10 класі за темою «Ion Creangă. «Harap - Alb». Scurtă prezentare a vieții și activității literare. Subiectul operei. Expresii frazeologice, idiomatice și rolul lor în vorbire». «Іон Крянге. Огляд життя та творчості письменника. Фразеологізми та їх роль у мовленні» (учителі Чернова В.М., Беженар Л.В.)

     На уроці в 6-му класі діти  працювали  в  групах, виконуючи роботу  з  картками, творчі  завдання: робота  за  картиною, робота  на  збагачення  словникового  запасу. Помітна була   система  в  роботі груп.  Діти  працювали активно, відповідали  правильно, чітко. Цікавими  були  твори учнів, складені  за  картинами.

     В 10  класі учитель Беженар Л.В. вдало поєднав матеріал літератури з мовою. Діти розповідали цікаві факти з життя письменника, використовуючи висловлювання відомих поетів та письменників. Працюючи над  сюжетом казки «Harap Alb», учні разом з  вчителем виділяли фразеологізми, специфічні вирази молдовського народу, визначали їх значення  та складали речення. Урок відповідав віковим особливостям та  вимогам  сучасного уроку.

     Позакласний захід, підготовлений вчителями молдовської мови та літератури: Беженар Л.В., Черновою В.М., Костандакі О.І., був присвячений творчості відомого поета  Михая Емінеску . Діти виразно читали вірші на пам'ять, ділилися спогадами різних поетів, слухали пісні на вірші Михая Емінеску,  які стали народними . В класі панувала святкова атмосфера, гордість за поета, за його прекрасну та різноманітну творчість, смуток  за його непросте та коротке життя.

     На всіх уроках та під час проведення виховного заходу вчителі вдало використовували  інтерактивну дошку для показу відеослайдів, відеороликів.

     Під час обговорення відвіданих уроків та виховного заходу учасники районного семінару-практикуму відмітили велику підготовчу роботу, творчий потенціал, креативність вчителів молдовської мови та літератури Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст..

     Відділ освіти та молодіжної політики райдержадміністрації (начальник Мергут С.І.) складає подяку   адміністрації, учителям молдовської мови та літератури за високий рівень проведення районного семінару-практикуму.

 

Переглядів: 22 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua