Головна » 2017 » Березень » 20 » Фестиваль української культури
15:54
Фестиваль української культури


        Згідно з річним планом роботи методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації 23 лютого 2017 року на базі Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 – ліцей» (директор Сорока Н.М.) відбувся районний семінар-практикум для вчителів української мови та літератури на тему «Фестиваль української культури».

       Учасникам районного семінару-практикуму  було запропоновано урок української мови в 6 класі (учитель Каплун А.А.), української літератури в 11 класі (учитель Данчук Т.В., учитель історії Поросіч І.В.) та виховний захід «А над світом українська вишивка цвіте» (учителя Бурцева Т.І., Штегеран І.П.).

       Урок української  літератури в 11 класі на тему «Українська література ІІ половини ХХ століття. Поети – шістдесятники. Література рідного краю»  був проведений учителем української мови  та літератури і учителем історії, бо тема уроку має своє історичне підґрунтя.

       Було установлено, що шістдесятники – це молоде творче покоління 60-х років, яке породило літературно-мистецький і суспільний рух в Україні в період тимчасового послаблення радянського режиму.

       З учителем історії Поросич І.В. учні вияснили, які історичні події спонукали виникненню шістдесятництва та дисидентства, який вплив мав рух опору тоталітарній системі на літературу.

       Данчук Т.В. та Поросич І.В. застосували на уроці відкрите обговорення нових понять, проблемних ситуацій, вміння виділяти головне. Під час уроку прослідковувалися вміння учнів висловлювати свої думки, логічно обґрунтовувати позиції, уміння вирішувати проблеми.

       За допомогою слайд-шоу учні познайомились з поетами – шістдесятниками. А більш детальніше учні зупинились на творчості поетів-шістдесятників Одещини: Галини Могильницької та Леся Різниченка. Упродовж уроку учні читали вірші поетів – шістдесятників: Василя Стуса, Ліни Костенко, Василя Семененка та інших.

       Другий урок української мови в 6-ому класі був на тему «Підготовка до написання фантастичного твору – оповідання на основі побаченого» (учитель Каплун А.А.).

      Про рівень професійної майстерності вчителя свідчить те, що вона вміє ураховувати вікові та індивідуальні особливості учнів, налаштовувати клас на активну діяльність, зацікавлювати навчальним матеріалом, впроваджувати інновації в роботу.

       Для досягнення мети уроку учитель дуже вдало підібрала зміст навчального матеріалу для опрацювання теми уроку, а також форми, методи, прийоми, навчальні засоби та інші компоненти навчально-виховного процесу.

      Протягом уроку Каплун А.А. поєднувала проведення індивідуального і фронтального видів роботи, активізувала розумову діяльність учнів, створювала проблемні ситуації, розвивала самостійність, заохочувала їх ініціативу.

      Шестикласники працювали з цікавістю, натхненням, демонструючи особисті якості.

         Виховний захід «А над світом українська вишивка цвіте» відбувся в актовій залі навчального закладу, яка перетворилася в справжню виставку сорочок-вишиванок, спідниць, рушників та суконь, оздоблених українським орнаментом. Можна було побачити вишивки бісером та нитками.

       Метою проведення заходу було визначити цінність української вишивки, як одного із засобів  виховання дитини. Учні були розподілені в творчі групи: «Історики», «Пошуковці», «Етнографи», «Український бренд». «Історики» довели, що українська народна вишивка — унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого народу. Упродовж тисячоліть у народній вишивці знаходили відображення думки і настрою людини, що її творила, краса природи, полохливий світ думок майстринь, їхні сподівання на кращу долю, людські вірування, оберегова символіка речей, позначених візерунком нитки й голки.

       «Пошуковці» досліджували кольорову гаму вишивок: червоне поєднується з чорним,  при цьому виділяється один із кольорів; поширені як білі, так і  багатоколірні орнаменти.

        Група «Етнографи» доповіли, що вишивка супроводжувала все життя українців. Нею прикрашали одяг, її можна побачити на стінах оселі, а найчастіше –вишиті рушники, які є ознакою охайності, працьовитості кожної господині.

        Третя творча група етнографів познайомила з національними традиціями українців та відтворила епізод українського  сватання, з 'ясувала  роль вишивки в цьому обряді.

       Споконвіку українці свято шанували одяг, а особливо вишиту сорочку. Наші пращури вірили, що вона захищає людину не лише від негоди, а й від ворожих сил. Вважалося, що сорочка,яка прилягає до тіла, є провідником прихованої в людині магічної сили і водночас — це оберіг. Вважали, що сорочка має чарівну силу.

       Четверта група учнів попрацювала над створенням стильного виходу та показу сучасної вишиванки . В дефіле взяли участь учні і вчителі навчального закладу. Це було справжнє свято української вишивки та вишиванки.

       Відділ освіти та молодіжної політики райдержадміністрації (начальник Мергут С.І.) складає подяку адміністрації, учителям загальноосвітнього навчального закладу за високий рівень науково-методичної і практичної спрямованості  районного семінару-практикуму.

Переглядів: 91 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Березень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua