Головна » 2017 » Листопад » 16 » Дослідницька діяльність як один з чинників формування ключових компетентностей учнів
15:35
Дослідницька діяльність як один з чинників формування ключових компетентностей учнів

         Відповідно до плану роботи методкабінету відділу освіти та молодіжної політики 9 листопада 2017 року на базі  Старотроянівської ЗОШ І-ІІІ ступенів (директор Карайван Н.В.) відбувся  районний семінар – практикум  для вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти за темою «Дослідницька діяльність як один з чинників формування ключових компетентностей учнів».

          Учасники районного семінару-практикуму мали змогу ознайомитися з системою роботи вчителів початкових класів щодо організації дослідницької діяльності учнів при вивченні навчальних предметів, відвідавши уроки в початковій школі.

          Тодорова Г.І. провела урок  природознавства у 1 класі по темі «Вода та її властивості». Специфіка змісту уроку визначилася принципом наступності між дитячим садком та початковою школою, тож урок був спрямований на адаптацію дітей до початкової школи, що є важливою передумовою успішного навчання школярів у 1 класі. Учитель стимулював ініціативу учнів  за допомогою інтерактивних вправ «Мікрофон», «Робота в парах», проблемних питань. На завершенні уроку кожен учасник семінару отримав «Краплину» у подарунок з найкращими та найщирішими побажаннями. Школярі почувалися співавторами уроку, були в навчанні активними: проводили досліди, робили самостійні висновки, працювали в лабораторії.

          Карайван С.Ф. провела урок  російської мови у 3 класі по темі «Связь слов в предложении». Дидактичний матеріал уроку був присвячений прекрасній порі року – осені. На уроці діти здійснили мандрівку у світ речень, виконуючи завдання. Присутні на уроці колеги відзначили цікаві моменти уроку: різнорівневі завдання  для самостійної роботи, презентацію про осінь, алгоритм дій для встановлення зв’язку слів у реченні, рефлексію «Сходинка знань».

         Тузла О.І. провела урок  математики у 4 класі по темі «Заміна одних одиниць виміру маси іншими. Розвязування  задач». Початок уроку розпочався з перегляду презентації «Чорне море», що забезпечило створення творчої атмосфери, позитивний настрій на подальшу роботу. На уроці діти не тільки вирішували задачі, які були повязані з життям тварин у Чорному морі, а й розповідали про них. Дуже вдало була проведена рефлексія: діти за допомогою різнокольорових рибок оцінили свою роботу на уроці.

          Для зняття психо-емоційної напруги на всіх уроках були проведені фізхвилинки, релаксаційні вправи, музичні хвилинки. Запропоновані презентації на уроках викликали цікавість, жвавий інтерес у  дітей.

          Проведені уроки ще раз засвідчили, що дослідницька діяльність є  одним з чинників формування ключових компетентностей учнів, що підсилює  ефективність засвоєння навчальних тем, заохочує до вивчення предмета і використання інформаційно-комп’ютерних технологій розвиває кругозір дітей, осучаснює урок і забезпечує високу його результативність.

         Учасники семінару -  учителі початкових класів закладів загальної середньої освіти -  відзначили ефективне застосування різноманітних методів навчання, які гарантують реалізацію творчих здібностей учнів.

     Відділ освіти та молодіжної політики райдержадміністрації (начальник Мергут С.І.) складає подяку адміністрації Старотроянівської ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Карайван Н.В.), Тодоровій Г.І., Карайван С.Ф., Тузлі О.І., учителям початкових класів, за якісне проведення та практичну спрямованість районного семінару-практикуму, професіоналізм  та творчість.

Переглядів: 131 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua