Головна » 2018 » Лютий » 8 » Диджиталізація та забезпечення якості освіти
15:23
Диджиталізація та забезпечення якості освіти


     Розумію, що зараз вдома глибока ніч, але мушу написати пост зараз, бо боюсь, що інакше моя рішучість дасть тріщину)

     Отже, зустрічі з Бетсі Девос, міністром освіти США, головою Американських Рад Лорном Кранером (Lorne Craner) та представниками Амазон.

     Перемовини з пані Девос я назвала б дружніми і навіть успішними. Говорили довго і змістовно - про зміни у шкільній освіті, про диджиталізацію освітнього процесу, про системи забезпечення якості вищої освіти. Тут мушу додати, що я розглядаю США як могутнього партнера, що, в тому числі, може допомогти нам розвивати цифрові електронні освітні ресурси. В Америці у цій сфері вже є свої значні здобутки, є досвід, на основі якого можна і потрібно вчитися. Зі свого боку Україна лише розпочинає рух у цьому напрямі. Ми тільки починаємо розвивати ідею електронних підручників, створюємо електронну освітню платформу. У бюджеті на 2018 рік закладено близько 54 млн грн на створення платформи та майже 41 млн грн на електронні підручники, і це вперше. Мусимо використати ці гроші розумно. Ми маємо зробити власний зміст освіти, але можемо переймати технології, які вже доступні та напрацьовані.

     Окрім розвитку цифрових ресурсів, говорили про системи забезпечення якості вищої освіти. США можна вважати країною з розвиненою системою забезпечення якості. Звісно, вона не контролюється цілком державою, адже тут є своя специфіка, але головне, це наявність інструментів, які можна достосувати до наших реалій.

     Щодо цих двох напрямів - диджиталізація освіти та забезпечення якості - я відчула підтримку з боку пані Девос і, думаю, на нас чекає плідна співпраця.

     З головою Американських Рад (АР) набір тем був приблизно той же - реформа шкільної освіти, диджиталізація та забезпечення якості освіти. Насправді, АР зробили дуже великий внесок та дали підтримку для розвитку цих напрямів в Україні, а особливо забезпечення якості та доброчесності в освіті. З огляду на це, обговорювали, як зробити цю підтримку більш системною, ЗНО на усіх рівнях - більш якісним, а університети - більш доброчесними та відкритими. Приємно, що партнери високо оцінили роботу Міністерство освіти і науки України. Вони також запевнили, що ми можемо розраховувати на їхню підтримку й у інших переговорах з важливими американськими партнерами.

     Зрештою, зустріч з представниками АМАЗОН. Це було логічне продовження зустрічі, яка відбулася у Лондоні, ми говорили про підтримку компанії у створенні електронної освітньої платформи в Україні. Це була дуже швидка повторна зустріч)) Я не хотіла б поспішати щодо висновків, просто вважаю, що суспільству важливо знати, що під час створення електронної платформи та електронних підручників ми вивчаємо можливості та проводимо консультації з дуже різними можливими партнерами від Ізраїлю до Америки, аби обрати для наших школярів найкращий варіант.

     Хочу також щиро подякувати нашому Embassy of Ukraine in the USA / Посольство України в США за допомогу та підтримку, а також пану послуВалерій Чалий (Valeriy Chaly). Ви - чудові)

     Рухаємося далі та #ЗмінюємоОсвітуРазом

Переглядів: 101 | Додав: 111111 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Лютий 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua