Головна » 2016 » Червень » 23 » « Через діалог та мистецтво до кращого майбутнього: даймо дітям шанс облаштувати світ інакше!»
09:42
« Через діалог та мистецтво до кращого майбутнього: даймо дітям шанс облаштувати світ інакше!»

      Саме під такою назвою проходила  15 червня 2016 року екскурсійна подорож по р. Дунай на теплоході «Евгеній Косяков» для  150 школярів загальноосвітніх шкіл Кілійського району, учасників проекту, започаткованого  Благодійним  Фондом « Агенція розвитку та інвестицій південного регіону». У даному проекті взяли участь учні 6 навчальних закладів району:  Кілійського НВК «ЗОШ І-ІІІст.- гімназія»; Кілійської ЗОШ І-ІІІст. №2; Вилківського НВК «ЗОШ І-ІІІст.- ліцей»; Вилківської ЗОШ І-ІІІст. №1; Лісківської ЗОШ І-ІІІст.; Приморської ЗОШ І-ІІІст.
        Мета проекту – формування відповідального і дбайливого ставлення до природи, що базується на екологічній свідомості, формування потреби свідомого дотримання екологічних моральних і правових принципів природокористування в особистій поведінці та навички екологічної культури, яка може проявлятися в активній участі в суспільно-корисній праці по захисту, догляді та оптимізації стану оточуючого середовища, в пропаганді екологічних знань, в активній діяльності із вивчення й охорони природи в Дунайському регіоні. Даний проект складається з трьох етапів: перші два включають в себе інформаційні кампанії, колективні навчальні заходи та виставки на екологічну тематику, наступний – освітні поїздка 18 українських учнів-переможців конкурсу до м. Ульм (Німеччина) та поїздка 10 німецьких учнів у Дунайський регіон восени цього року.
         Всі учасники І-ІІ туру проекту були відзначені безкоштовною поїздкою до м.Вилкове, для екскурсійної подорожі по р. Дунай на теплоході «Евгеній Косяков». Перед поїздкою учасників проекту привітав голова Кілійської райдержадміністрації В. В. Грєков, який у квітні місяці жваво підтримав пропозицію голови Ізмаїльської райдержадміністрації Стойкової  В. П. щодо участі навчальних закладів Кілійського району у вказаному проекті. Начальник відділу освіти райдержадміністрації С.І. Мергут повідомив про результати участі школярів району у попередніх 2-х етапах даного проекту, за результатами яких троє учнів Кілійських навчальних закладів визнані переможцями й запрошуються до третього туру, а також візьмуть участь у  безкоштовній освітній поїздці команди з 18 українських учнів-переможців конкурсу до  м. Ульм (Німеччина).
        З 23.07.2016 по 28.07.2016р. Кілійський район у Німеччині будуть представляти троє учнів – переможців І- ІІ етапу зазначеного проекту:
- Гришаєнко Дар'я  Миколаївна, учениця 10 кл Кілійської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, керівник  роботи Вігер І.О.;
- Ілуца Ірина Ігорівна, учениця 10 кл., Кілійського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів-гімназія», керівник Слободенюк Т. С.;
- Бужацький Микита Євгенович, учень 10 кл., Кілійського НВК «ЗОШ І – ІІІ ступенів-гімназія», керівник Слободенюк Т. С.
            У німецькому Дунайському регіоні діти познайомляться з проблемами навколишнього середовища цього регіону, розвитком туризму, методами збереження навколишнього середовища, відвідають сміттєпереробні заводи, очисні споруди міста та зустрінуться з однолітками, щоби поспілкуватися на тему навколишнього середовища у Дунайському регіоні. Поїздка триватиме 4 дні. У рамках перебування групи у м. Ульм заплановане також проведення екскурсії по Дунаю та відвідання тематичних музеїв.
            А вже у вересні 2016 р група з 10 німецьких учнів у супроводі одного вчителя відвідає Дунайський регіон (Вілкове, Кілію, Ізмаїл). Поїздка буде тривати 4 дні. Під час поїздки учасники відвідають будівництво очисних споруд в м. Вілкове, підприємство з водопостачання в м. Кілія, відбудеться робоча зустріч з однолітками, які відвідувал
и м. Ульм. Для дітей будуть проведені два навчальних заходи, екскурсія по Дунаю. Діти відвідають картинну галерею, музеї. За результатами навчальних заходів будуть розроблені пропозиції щодо вирішення проблем навколишнього середовища в українському Дунайському регіоні.
Всі присутні щиро привітали переможців та побажали їм і подальших успіхів та незабутніх вражень від поїздки до Німеччини.
            Також, в рамках водної прогулянки по Дунаю,  для дітей було проведено  екскурсію по м.Вилкове, яку  їм дуже цікаво провела вчитель Вилківського НВК «ЗОШ І-ІІІст. – ліцей», керівник проекту, Юріна Марина Костянтинівна, яка зазначила:
            «Усі ми мріємо про те, щоб наша Планета була наповнена чистотою, світлом, любов’ю та турботою, прагнемо чистого довкілля для нашої Землі. Кожен день своїм життям ми вносимо зміни в природу. Сподіваємось, що ви, молоді - об’єднавши свої зусилля на захист довкілля, здатні сьогодні не тільки прикрасити планету, а й змінити екологічну свідомість людей.
Всі ті, хто небайдужій до майбутнього, може особисто допомогти природі, зробити свій беззаперечний внесок у завтрашнє та сьогоднішнє чистої екології».
            Діти отримали велике задоволення від екскурсії, обмінювались враженнями та ідеями для участі у подальшому  етапах проекту. А педагоги та батьки в свою чергу, висловили глибоку подяку організаторам цього заходу.
Відділ освіти Кілійської райдержадміністрації планує і надалі продовжувати роботу у цьому напрямку. Цей освітній напрямок дуже перспективний для наших учнів. Наші діти матимуть можливість спілкуватися з однолітками з Німеччини, обговорювати екологічні проекти, удосконалювати знання німецької мови.
Слід зазначити, що особливе  місце  в  процесі  підготовки  майбутнього  покоління,  здатного  до  співпраці  як  у європейському,  так  і  у  світовому  суспільстві,  займає опанування  учнями шкіл району декількох іноземних  мов,  володіння  якими дасть можливість  у майбутньому здійснювати спілкування молоді в усіх сферах життя з представниками інших країн, вести діалог культур. Відтак з кожним роком дедалі більше учнів загальноосвітніх  навчальних  закладів району  вивчає  німецьку  мову:  Новоселівська ЗОШ І-ІІІст; Трудівська ЗОШ І-ІІІст.; Шевченківська ЗОШ І-ІІІст. №2; Приморська ЗОШ І-ІІІст.; Вилківський НВК «ЗОШ І-ІІІст.-ліцей»; Кілійський НВК «ЗОШ І-ІІІст.№3-ліцей».
Причин, через які освітні заклади району обирають для вивчення саме німецьку мову, як другу іноземну, чимало. По-перше, економічна та культурна політика ФРН спрямована на відкритість та залучення представників інших культур, адже саме Німеччина є країною, яка в Європі пропонує найбільшу кількість освітніх і культурних програм. По-друге, німецька мова належить до досить поширених у світі мов і є офіційною державною мовою таких держав, як Федеративна Республіка Німеччина (75,3 млн. мовців), Австрія (8 млн.), Ліхтенштейн, а також вона є однією з офіційних мов Швейцарії (5,2 млн. мовців або 72,4 % населення) і Люксембурга. Окрім того, на користь вивчення німецької мови свідчать такі факти: Німеччина є однією з найбільших у світі країн-експортерів; німецька мова є загально - вживаною в ЄС; щороку на книжковому ринку Німеччини з’являється понад 60 000 нових публікацій; німецька мова є другою за вживаністю мовою науки.
Отже, вивчення двох іноземних мов у контексті шкільної освіти району – це реальність і потреба сьогодення.
Переглядів: 230 | Додав: 111111 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua