РОЗ’ЯСНЕННЯ щодо порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах в умовах повної або часткової інтеграції різних освітніх галузей, можливість якої передбачена Державним стандартом початкової освіти, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 87 від 21 лютого 2018 р.

Лист МОН України від 12.04.2018 року № 9-224 "Щодо вивчення мов корінних народів або національних меншин у закладах загальної середньої освіти"

Інклюзія: реабілітаційне та корекційне обладнання. Посилання на facebook

"Ми маємо почати навчати дітей відповідно до сучасних викликів, щоб вони ставали успішними і змінювали Україну "

У перший клас – за новими правилами. Про що новий Порядок зарахування учнів

МОН опублікувало посібники з використання LEGO у початковій школі

Презентація навчально-методичного комплекту "Математика. 1 клас" С.О. Скворцової та О.В. Онопрієнко

Future Classroom Lab як модель освітнього середовища

Як вчительки початкової школи вчаться і вчать по-новому

Наказ МОН України №268 від 21.03.2018 "Про затвердження типових освітніх та навчальних програм для 1-2-х класів закладів загальної середньої освіти" + посилання на тексти програм

Форум "Реформи під прицілом: діалог громадськості та уряду" Лілія Гриневич та Іван Примаченко про зміни в системі освіти (відео)
Виставка сучасних шкільних меблів, обладнання і всіляких крутих штук для нового освітнього простору (відео)


НУШ: навчання чи знущання (відео)

Коментар щодо типових освітніх програм (відео)

Виставка сучасних шкільних меблів 05.04.2018 року, м.Вінниця (41 фото)

Про затвердження Методичних рекомендацій щодо використання у 2018 році коштів освітньої субвенції для придбання засобів навчання та навчального обладнання для кабінетів української мови в закладах загальної середньої освіти з навчанням мовами національних меншин

Про затвердження Методичних рекомендацій щодо організації освітнього простору Нової української школи

Навчаються вчителі Нової української школи (28, 29, 30 березня 2018 року)

Уряд затвердив новий Стандарт початкової освіти: Що це означає

МОН узгодило остаточну версію проекту Держстандарту початкової освіти (41 стоінка документу)

Як навчання на основі ігор розвиває навички 21-го століття

Лист відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації від 06.03.2018 року № 443

Орієнтовний перелік засобів навчання в початковій школі (з приблизними цінами)

МОН назвало тренерів, які навчатимуть учителів

Затверджені програми підготовки вчителів іноземної мови

Електронний реєстр щодо надання грифів та свідоцтв МОН України

Як це – працювати за канадськими й фінськими методиками, але за українською освітньою програмою?

Посилання на хмару методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації для перегляду відеозаписів стосовно роботи Нової української школи (пілотні заклади освіти всеукраїнського та регіонального рівнів), виступ Міністра освіти і науки України на засіданні Кабінету Міністрів України щодо презентації нового Державного стандарту початкової освіти, брифінг: Лілія Гриневич про рекомендації Венеційської комісії щодо мовного питання в Законі України "Про освіту", Лілія Гриневич у опорній школі "Олександрівське НВО 1" у межах робочої поїздки до Кіровоградської області.

Роз’яснення стосовно тривалості уроків в інклюзивних класах та функціональних обов’язків асистента вчителя

Другий день першої настановчої очної сесії для вчителів початкових класів

Готуємось до змін. День перший

Методична рада методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації від 16.02.2018 року

До уваги вчителів! Нові матеріали для “Навчання грамоти” і “Я досліджую світ”

До уваги вчителів! Нові матеріали з “Математики” для пілотних шкіл

Підвищення кваліфікації, що надихає. 23 техніки, які ми можемо використати вже завтра

Лист МОН України від 11.01.2018 року № 1/9-23 «Щодо проведення заходів з підвищення кваліфікації шкільних педагогів у форматі EdCamp на 2017/2018 навчальний рік»

Лист МОН № 1/9-73 від 01.02.18 року "Щодо деяких організаційних питань з підготовки педагогічних працівників на сайті студії онлайн-освіти ЕdЕга"

1 ЛЮТОГО СТАРТУЄ МАСШТАБНА ПЕРЕПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ, ЩО З 1 ВЕРЕСНЯ НАВЧАТИМУТЬ БЛИЗЬКО 400ТИС ПЕРШАЧКІВ, - ЛІЛІЯ ГРИНЕВИЧ

Лист відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації № 120 від 26.01.2018 року

Пам’ятка педагогу: що таке перевернуте навчання та як його застосовувати

Список нормативно-правових, інструктивно-методичних документів щодо «Нової української школи» (1-й клас, 2018/2019 навчальний рік)

План організаційних заходів методичного кабінету відділу освіти та молодіжної політики райдержадміністрації щодо запровадження Концепції Нової української школи в закладах загальної середньої освіти Кілійського району на 2017-2018 рр.

Вчителі, не пропустіть! Вісімнадцятий тиждень Модельної навчальної програми

Про додаткові заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у 2018 році

Вчителі, не пропустіть! Сімнадцятий тиждень Модельної навчальної програми

Лист Міністерства освіти і науки України від 29.12.2017 № 1/9-717  

Розпорядження КМУ № 903-р від 13.12.2017 року Про затвердження плану заходів на 2017—2029 роки із запровадження Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти «Нова українська школа»

Семінар-нарада для вчителів початкових класів, які будуть викладати в 1-ому класі Нової української школи у 2018/2019 навчальному році

Закон України «Про освіту» від 05.09.2017р. № 2145-УІІІ

“Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері реформування загальної середньої освіти "Нова українська школа" на період до 2029 року” № 988-р — редакція від 14.12.2016

Наказ МОН України від 13.07.2017 № 1021 "Про організаційні питання запровадження Концепції Нової української ніколи у загальноосвітніх навчальних закладах І ступеня"

Лист ІМЗО від 13.07.2017 № 21.1/10-1410 “Методичні рекомендації щодо впровадження STEM-освіти у загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах України на 2017/2018 н.р.

Наказ МОН України від 13.07.2017 № 1028 "Про проведення всеукраїнського експерименту на базі загальноосвітніх навчальних закладів"

Наказ МОН України від 16.08.2017 № 1181 "Про затвердження експериментального навчального плану початкової школи експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів, які працюють в межах дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти»"

Лист МОН України від 23 серпня 2017 року № 1/9-450 "Щодо методичних рекомендацій для експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів"

Лист МОН України від 15.09.2017 р. № 1/9-503 «Щодо методичних рекомендацій з іноземних мов для експериментальних загальноосвітніх навчальних закладів»

ПРОЕКТ НОВОГО ДЕРЖАВНОГО СТАНДАРТУ ПОЧАТКОВОЇ ЗАГАЛЬНОЇ ОСВІТИ
 

                                                                                                                                        Директору закладу загальної середньої освіти

 

     “Нова українська школа” (сайт «Нова українська школа» - http://nus.org.ua/) публікує тижні модельної навчальної програми для 1-го класу, а також навчально-методичні матеріали для неї.

     Саме вони пілотуються в 100 школах по всій Україні цього навчального року. Нагадаємо, що «Нова українська школа» вже опублікувала матеріали для першого та другого тижнів навчання, для третього та четвертого, для п’ятого, і для шостого, сьомого та дев’ятого, десятого, одинадцятого, дванадцятого. Окрім того, вже є навчально-методичний посібник “Порадник для вчителя”.

     Автори модельної програми зазначають, що у матеріалах для десятого тижня є багато цікавих завдань, у тому числі і таких, які можна робити вдома разом з батьками і друзями.

     Ця програма та матеріали є результатом спільної праці фахівців з усіх регіонів України: учителів пілотних шкіл, тренерів з усіх областей України, авторів проекту Державного стандарту початкової освіти, методистів.

     Програма та матеріали до неї створені на основі проекту Державного стандарту початкової загальної освіти.

   Вони відповідають меті та ідейним засадам цього документу й реалізують загальні та конкретні очікувані результати, окреслені в ньому.

    У пояснювальній записці до модельної навчальної програми зазначається, що її сконструйовано на основі потижневого планування освітнього процесу з окресленням теми тижня й очікуваних результатів за галузями, які вчитель реалізовуватиме впродовж тижня.

Більшість цих результатів має стратегічний характер, що й зумовлює їх повторюваність упродовж першого циклу навчання (12 класи) для формування вмінь і поглиблення знань учнів.

     Ця навчальна програма розроблена на основі проблемно-пошукового підходу.

   У рамках тижня окреслено ті проблеми/дослідницькі чи проблемні запитання, які стануть основою інтеграції та стрижнем освітнього процесу. На розсуд учителя ці проблемні запитання можна розглядати впродовж одного дня або ж у разі освітніх потреб чи посиленого інтересу дітей – упродовж двох днів.

     Модельна навчальна програма містить завдання для педагога, які він ставить перед собою в рамках тижня, а також що мають знати й вміти учні (безвідносно до галузей) після розгляду проблемних запитань. В окремій таблиці подано очікувані результати тижня (за галузями).

     У таблицях запропоновано більше видів навчальної діяльності, ніж передбачено інтегрованим курсом “Я досліджую світ”. Учитель на свій розсуд частину цих завдань може перенести в рамки окремих предметів відповідно до основного змісту завдання (математика, навчання грамоти, мистецтво) або ж вилучити це завдання, змінити чи замінити його на більш відповідне.

Кожен вид навчальної діяльності супроводжується докладним описом та орієнтовними навчально-методичними матеріалами для вчителів, призначеними заощадити час педагогів на пошуки. Електронна версія цих матеріалів допоможе збільшувати пропоновані ілюстрації, дописувати до них власні завдання, розмножувати матеріали для використання в класі. Багато запропонованих видів діяльності може бути розгорнуто до денного проекту.

    Більшість навчально-методичних матеріалів ґрунтується на конструюванні знань, а не на відтворенні, що демонструє партнерський підхід до освітнього процесу, задекларований Концепцією “Нова українська школа”.

         Прошу організувати інформаційно-роз'яснювальну роботу з вчителями початкових класів, які будуть викладати в 1 класі Нової української школи у 2018/2019 навчальному році, щодо ознайомлення з матеріалами сайту «Нова українська школа» - http://nus.org.ua/) (модельна навчальна програма для 1-го класу, а також навчально-методичні матеріали за тижнями).

Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua