Довідка

про   завідувача дошкільного навчального закладу ясла-садок « Колосок» села Приморського Кілійського району Одеської області 

 

Завідувач

 

Освіта:

 

 

 

 

Чеботарьова Уляна Данилівна

 

Неповна вища,Білгород-Дністровське педагогічне училище 1974 р., вихователь дитячого садка

 

Стаж роботи на посаді – 22 роки

 

 

Загальні відомості про дошкільний навчальний заклад ясла – садок «Колосок» села Приморського Кілійського району Одеської області

 

 

Адреса (№ телефону, сайт, електронна пошта)

68350. Україна, Одеська область, Кілійський район, село Приморське, вулиця Котовськог,7

0973834245

 

        

Форма власності

комунальна

Історична довідка про створення дошкільного навчального закладу 

Сучасним батькам важко уявити життя без дитсадку.  І не лише тому, що тут нагодують, проведуть заняття, вчасно вкладуть спати. Дитячий садок вчить діточок жити в колективі, співпрацювати, не втрачаючи при цьому індивідуальності. «Колосок» - настільки невід’ємна частина нашого життя, що іноді виникає питання: « А невже його колись не було?».

         Отже, пропонуємо зазирнути в минуле і перегорнути сторінки історії села Приморського.

         З утворенням колгоспів у 1948 році виникла гостра потреба у дитсадках, і перший дошкільний заклад розмістився у 1950 році у приміщенні по вулиці Котовського, яке належало розкуркуленому Лимонову М.. У дитсадку була лише одна група, де опікувалися про дітей вихователь і нянечка в одному обличчі та завідувач Соловйова Олена Іванівна.

         Коли вступ до колгоспів набув певних масштабів, назріло питання про більше приміщення для дитсадку, і воно було позитивно вирішено: заклад розмістився у звичайній, проте більшій за площею, житловій будівлі по вулиці Морській. Тут уже працювали кілька  вихователів. Нянечок ( ними призначили молодих дівчаток, які ледь закінчили школу). У захваті були тодішні вихованці від дитячого майданчику і … височенної гойдалки, яка, здавалося , могла сягнути неба. Завідувачем тоді була Тихонова Тамара Миколаївна.

         У 1967 році розпочалося будівництво типової будівлі дитсадка по вулиці Котовського. Керувала цим процесом завідувач Назарова Ганна Викулівна. І ось, нарешті, у 1969 році дитячий садок, у якому було вже 3 групи, привітно відкрив двері для дітлахів. Вихователями, знов таки ж, були дівчатка щойно після школи, яких у 1971 році змінили дипломовані спеціалісти. У цьому ж році завідувачем дитсадку стала Скобкіна Валентина Зиновіївна.

         Минали роки, і ось настав час, коли дитячий заклад не зміг забезпечити місця для усіх бажаючих. Проблему було вирішено завдяки приміщенню школи по вулиці Шкільній. Яке звільнилося з відкриттям у Приморському у 1977 році нової школи. З одного боку, це було добре, але з іншого  - таке розташування груп дитсадку принесло незручності для нянечок, які змушені були і в холод, і в дощ носити продукти на вулицю Шкільну.

         З часом будівля на Шкільній почала руйнуватися, і групу у 1982 році перемістили на вулицю Леніна. Це було частковим вирішенням питання, адже незручності з харчування, невиконанням санітарних норм залишилися.

Врешті-решт, на території дитячого садка у 1985 році було завершено будівництво нової типової будівлю

         З 1991 року завідувачем дитсадку є Чеботарьова Уляна Данилівна. У нелегкі 90-ти роки багато батьків через матеріальні проблеми змушені були забрати дітей із дитсадку, в результаті чого залишилося лише 2 групи. На превеликий жаль, СПК тоді забрав одне приміщення. Треба віддати належне, навіть у ті важкі часи дитсадок працював постійно і не переривав своєї роботи ні на жоден місяць.

         30 грудня 2003 року  - важлива дата в історії « Колоска»: будівлю 1985 року було передано в комунальну власність Приморській сільській раді. З того часу вихованцями дитсадку стали десятки дітлахів, причому з кожним роком кількість бажаючих відвідувати ДНЗ збільшується. І дуже добре , що минулому 2011 році  нарешті передано у власність Приморській сільській раді і будівлю 1969 року. Зараз ведеться капітальний ремонт приміщень, і ми сподіваємося, що в 2013 році в них залунають дитячі голоси…

      Швидкоплинний час залишає в минулому одні проблеми, сьогодення народжує інші. Якісь питання вирішуються швидко, деякі чекають свого часу. Звичайне життя з його радощами, смутками, хвилюваннями. Але усе це залишається на другому плані, коли заходиш на територію дитсадку « Колосок». Це наче інша, незвичайна, країна. Дивні звірі, казкові хатинки…Тут навіть квіти здаються чарівними. Казка продовжується в приміщенні дитсадку, де створено всі умови для того, щоб діти почувалися як удома. Таким є наш «Колосок» - прекрасна дитяча країна, де кожен з дітей оточений любов»ю і турботою

Основні напрями  діяльності

Основним напрямком є формування екологічного світогляду дошкільнят.

 

Кількісні показники   

2 групи-51 дитина

         Старша група-30

         Молодша група-21

З багатодітних сімей-4 вихованця

Позбавленні батьківського піклування-1 дитина

Всі ці діти користуються пільгами: батьківська плата з багатодітних сімей складає- 50%, а з позбавлених батьківського піклування-100% за рахунок бюджету.  У дошкільному закладі працює 6 педагогічних працівників: 4- вища освіта; 2- неповна вища.

Навчальний заклад має розвинену матеріально-технічну базу. Кожна група має окремі ігрові кімнати у яких є куточки природи, ігрові зони, куточки чергувань,окремі казкові спальні, внутрішні туалети. Є чудова спортивна та музична зала. Ігрові майданчики. Харчоблок, який має кухню, окремі приміщення для обробки сировини, овочів. Пральня оснащена необхідним інвентарем. Медичний кабінет, ізолятор.

На ділянці закладу є фруктовий сад, чарівні квітники.      

Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua