Горбан  Дайна  Янівна - методист методичного кабінету відділу освіти  з навчально – методичного забезпечення. Народилася 23 жовтня 1968 року  в м. Кілія, Одеської області. Закінчила Одеський державний університет ім. І.І. Мечникова і отримала повну вищу освіту за спеціальністю «Філолог, викладач французької мови та літератури». На посаді  методиста працює  з  2002 року.

Контактний телефон: 4-00-90, моб.0975099113 

Бібліотека методичного кабінету відділу освіти

Бойченко Тетяна Олександрівна – бібліотекар бібліотеки методичного кабінету.

28 лютого 2014 року за планом роботи методкабінету відділу освіти райдержадміністрації  на базі методичного кабінету відділу освіти  відбулося засідання районного методичного об»єднання шкільних бібліотекарів (керівник РМО Гайдаржи К.П., бібліотекар Новоселівської ЗОШ І-ІІІст. ).

На порядку денному – обговорення Інструкції про порядок комплектування та облік підручників і навчальних посібників у бібліотечних фондах загальноосвітніх навчальних закладів, питань: про вдосконалення діяльності шкільних бібліотек, про належну підготовку до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, про збереження та поповнення бібліотечного фонду, про проведення Тижня дитячої та юнацької книги, про участь у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека» у 2013/2014н.р.

          Бібліотекарі шкіл брали активну участь в обговоренні питань, визначених порядком денним, обмінялись досвідом роботи щодо  відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, збереження та поповнення бібліотечного фонду,  проведення Тижня дитячої та юнацької книги.

 

 

21 лютого 2014 року за планом роботи методкабінету відділу освіти райдержадміністрації  на базі Кілійської ЗОШ І-ІІІст. №2 (директор Онищенко Д.І.) відбулося друге засідання районної школи бібліотечної майстерності  з проблеми «Роль шкільної бібліотеки у формуванні патріотичного виховання учнівської молоді» (керівник ШБМ Проноза Т.П., бібліотекар Кілійської ЗОШ І-ІІІст. №2, учасники: Скорцеско Т.В., бібліотекар Кілійської ЗОШ І-ІІІст. №2, Бурнусус Г.В., заступник директора з виховної роботи Кілійської ЗОШ І-ІІІст. №2, Гарасим Євгенія, Замелюхіна Наталя, Мунтян Ірина, Хлопіна Валерія, учні 8-10 класу Кілійської ЗОШ І-ІІІст. №2 ).

В роботі засідання ШБМ взяли участь методист методичного кабінету відділу освіти Горбан Д.Я., бібліотекарі  загальноосвітніх навчальних закладів району, учні 6 класу. Учасникам засідання була представлена пізнавальна година «Песни, опаленные войной», яка супроводжувалася презентаціями, відеокліпами, фрагментами кіно  про Велику Вітчизняну війну. Бібліотекарями Кілійської ЗОШ І-ІІІст. № 2 була представлена книжкова виставка «Песни, опаленные войной», на якій висвітлювалася не лише художня література про війну, а й пісенники та портрети композиторів, поетів та виконавців цих пісень.

          Бібліотекарі шкіл взяли активну участь в обговоренні питань щодо  патріотичного виховання школярів, виховання  почуття  відповідальності за долю Батьківщини, поваги до ветеранів Великої Вітчизняної війни.  Учасники засідання  також обмінялись досвідом роботи щодо заходів, які проводяться в загальноосвітніх навчальних закладах, присвячених  70 - річчю Великої Вітчизняної  війни.

 

 

Відповідно до плану роботи методкабінету відділу освіти райдержадміністрації  14 березня 2014 року  на базі Шевченківської ЗОШ І-ІІІст. №1 (директор Голубенко В.М.) проводився районний семінар – практикум для шкільних бібліотекарів, присвячений  200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка.

Семінар проходив у шкільному музеї Тараса Шевченка, створеному у 1984 році вчителем української мови та літератури Шевченківської ЗОШ І-ІІІст. №1 Вірою Андріївною Шаргородською, яка  зараз знаходиться на заслуженому відпочинку, але люб’язно погодилася взяти участь у семінарі. Віра Андріївна розповіла про етапи створення даного музею та провела екскурсію щодо музейних експонатів. Методист методичного кабінету відділу освіти Дайна Янівна Горбан, бібліотекарі  загальноосвітніх навчальних закладів району, письменники студії «Дунайська хвиля» Олександр Вігер, Євгенія Геннадіївна Томша, Галина Георгіївна Мальцева, Анатолій Володимирович  Єфіменко взяли участь у круглому столі за темою «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття», який підготували вчитель української мови та літератури Вікторія Миколаївна Голубенко, бібліотекар Світлана Олександрівна Василик  та учні 10-11 класів  Шевченківської ЗОШ І-ІІІст. №1.

Зі вступним словом про роль і значення Тараса Шевченка, актуальність його поезії  у наші дні виступила вчитель української мови та літератури Вікторія Миколаївна Голубенко.

Учні презентували проекти пов’язані з життям Т.Г.Шевченка «Біль і терпіння», «Думи мої, думи», декламували вірші, співали пісні  та представили сценки за творами Тараса Шевченко «Слепая», «Катерина».

Поети Кілійщини продекламували свої вірші, присвячені Т.Г.Шевченко, найулюбленіші їх вірші про нашу Батьківщину, природу та відповіли на запитання учнів.

Бібліотекар  Василик Світлана Олександрівна за участю учнів 5-11 класів підготувала змістовний виховний захід «Уклін низький Вам, матінко моя» та провела бесіду за тематичною книжковою виставкою з даної проблеми.

Віра Андріївна Шаргородська презентувала свою книгу у співавторстві із Смалем К.А. «Просили батько, просили мати»

Вчитель української мови, бібліотекар та учні продемонстрували використання новітніх інноваційних технологій у проведенні виховних заходів.

Відділ освіти райдержадміністрації (керівник Мергут С.І.) складає подяку адміністрації, вчителям української мови та літератури, бібліотекарю Шевченківської ЗОШ І-ІІІст. №1 за високий рівень підготовки виховних заходів районного семінару практикуму.

 

 

Книга і комп'ютер в інформаційному суспільстві

"Книжки - кораблі думки,

 що мандрують хвилями часу"

Френсіс Бекон.


 

Нам пощастило жити в час небувалого злету науково-технічного прогресу, жити у Столітті інформації. Ми оточені нею завжди, коли читаємо книжки, слухаємо радіо, дивимось телевізор, спілкуємося між собою. Запитання, відповіді, прохання, посмішки, рухи - все це і є передавання інформації. Взагалі, необхідність висловлювати і передавати інформацію призвела до появи мови, писемності, мистецтва, книгодрукування, телебачення, обчислювальної техніки. Завдяки технічному прогресу виникли нові засоби комунікації, тобто засоби спілкування, а разом з ними - і нові цінності.

Першим проривом у цьому напрямку стала книга, пізніше - періодичні друковані видання, потім - телеграф, радіо, телебачення і, нарешті, Інтернет.
На початку ХХІ століття книга і комп'ютер - найавторитетніші джерела інформації.

Роль книги і комп'ютера в інформаційному суспільстві була розглянута на районному семінарі для шкільних бібліотекарів 6 грудня 2013 року в Трудівській ЗОШ І-ІІІ ст..

Шкільним бібліотекарем Котруцею Наталею Захарівною на бібліотечному уроці-діалозі "Книга і комп'ютер в інформаційному суспільстві: сучасне і майбутнє" розпочато розмову з підлітками про роль книги, бібліотеки, комп'ютера в інформаційному суспільстві.

Під час дискусії діти висловлювали та відстоювали свої думки щодо важливості вибору книги чи комп’ютера, потрібності існування бібліотек у майбутньому. В кінці уроку учням було запропоновано вибір - на чаші терезів класти кульки, віддаючи свій голос книзі чи комп'ютеру. З суттєвою перевагою перемогла книга. Бібліотека завжди була і надалі збережеться як інтелектуальний та інформаційний центр, популярне місце спілкування людей. Бібліотека - це храм духовності. У давнину бібліотеку недаремно називали "дім життя", "притулок мудрості","аптека для душі". Отже, поки, що ці два джерела  співіснують мирно, доповнюють одне одного. А що буде далі – покаже час.

Далі увазі учасників  семінару було запропоновано літературно - музичну композицію: «Ти вічний біль – Афганістан…». Метою заходу було  ознайомити дітей з однією з трагічних сторінок сучасної історії України. Через поезію, пісні, спогади учасників тих подій, донести до юних сердець, що будь-яка війна – це безумство, катастрофа для людства.

Ведучі заходу – учні 11 класу - Усатенко Дмитро, Гажа Тетяна, Гончаренко Наталя нагадали присутнім про передумови війни, її перебіг та страшні наслідки для українського народу, що незважаючи на серйозну критику на адресу афганської війни, ми маємо пам'ятати її учасників і шанувати їх. Нікого з присутніх не лишили байдужими вірші та пісні у виконанні Чумаченко Катерини - учениці 11 класу, чуттєве читання поезій учнями - Ігнат Катериною, Жамбей Тетяною, Якубовським Михайлом, Притуляком Андрієм, Білоус Інною, Беженар Дарією.


 

Методист методичного кабінету відділу освіти Кілійської райдержадміністрації       Горбан Д.Я.

 

 

 


 

Меню сайту
Форма входу
Календар
«  Грудень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
Графік прийому
Статистика
http://mon.gov.ua
http://pedpresa.ua
http://www.testportal.gov.ua
http://osvita.ua/
http://shodennik.ua
https://onlandia.org.ua